Qaqwqwrqw

Kolejny rozłam w "Wiośnie"? Ks. Babiarz: nie doszło do wyboru Sadzik na prezesa

Jest oświadczenie ws. kierownictwa stowarzyszenia "Wiosna", które ostatnio przeszło liczne perturbacje. Jak wynika z dokumentu, jedynym prezesem tej formacji jest nadal ks. Grzegorz Babiarz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co dalej z Joanną Sadzik?
Co dalej z Joanną Sadzik? (PAP)
Qaqwqwrqw

W czwartek ks. Babiarz przysłał Polskiej Agencji Prasowej oświadczenie. Dokument został podpisany przez pełnomocnika adwokata Pawła Kusaka.

"Upubliczniona we wtorek informacja, jakoby w dniu 11 lutego br. doszło do skutecznego odwołania Grzegorza Babiarza z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Wiosna oraz do powołania na to stanowisko Joanny Sadzik, nie jest zgoda z prawdą" - czytamy w oświadczeniu.

Po odwołaniu Sadzik troje z członków zarzadu zrzekło się pełnienia swoich funkcji. Teraz, jak wynika z relacji ks. Babiarza, przyszło na obrady walnego zgromadzenia 11 lutego i oświadczyło, że cofnęli swoje rezygnacje. Jednak nie jest to zgodne z prawem. Według kodeksu cywilnego, "oświadczenie woli można odwołać tylko do momentu jego dojścia do adresata".

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Warszawa niczym twierdza. Duże utrudnienia w stolicy

Przypomnijmy: Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Wiosna odwołało ze stanowiska prezesa ks. Grzegorza Babiarza i przywróciło na nie Joannę Sadzik. Przewodnicząca organizacji została odwołana z tej funkcji 4 lutego. Spotkało się to z niezadowoleniem reszty zespołu:

Sadzik objęła fotel szefa organizacji po tym, jak ks. Jacek Stryczek - założyciel "Wiosny" zrezgnował w związku z medialnymi oskarżeniami o mobing wobec pracowników.

Qaqwqwrqw

Sprawę relacji przełożonego z pracownikami "Wiosny" wciąż wyjaśniają śledczy z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W najbliższym czasie planują przesłuchania dodatkowych świadków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw