Trwa ładowanie...
d1e6e42

Kolejny akt oskarżenia przeciw "Saidowi"

Ormianin Aleksander Y., pseud. Said został oskarżony o kierowanie zbrojnym gangiem, który wymuszał haracze od handlujących na Stadionie Dziesięciolecia, porywał biznesmenów dla
okupu i dokonywał rozbojów. Oskarżono też członka jego gangu.

d1e6e42

O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko 42-letniemu "Saidowi" - domniemanego szefa mafii ormiańskiej w Polsce - oraz 30-letniemu Togromowi G. pseud. Haczik, poinformował w środę Marek Deczkowski, p.o. szef Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

To drugi akt oskarżenia przeciw "Saidowi" - przed sądem toczy się już jego proces, w którym zasiadający na ławie oskarżonych członkowie grupy "Saida" oskarżeni są o wymuszanie w latach 1996-2000 haraczy od obywateli Wspólnoty Niepodległych Państw handlujących na warszawskim Stadionie X-lecia oraz udział w zorganizowanej grupie zbrojnej.

Tym razem zarzuty prokuratury wobec "Saida" dotyczą podobnych przestępstw: zorganizowania w 1996 r. i kierowania od 2001 r. grupą zbrojną. "Haczika", oskarżono o udział w tej grupie. Ponadto oskarżenie dotyczy uwięzienia w lipcu 2000 r. biznesmena, który biciem, kopaniem i przypalaniem żelazkiem, został zmuszony do zapłacenia im 14 tys. zł i 500 USD. Grozi im za to 10 lat więzienia. Osobny zarzut postawiono "Saidowi": wymuszenia rozbójnicze na łączną kwotę 7,5 tys. USD, dokonane w latach 2000-2001.

Deczkowski poinformował, że obaj oskarżeni przebywają w areszcie. Nie przyznali się do zarzuconych im czynów i złożyli wyjaśnienia sprzeczne z zebranymi dowodami. (reb)

d1e6e42
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e6e42
Więcej tematów