Trwa ładowanie...
pomorze

Kolejne zarzuty za okradanie grobów na Pomorzu dla 54-latka

Dariusz R., którego złapano wz. z okradaniem grobów na Pomorzu, usłyszał 21 kolejnych zarzutów. Wcześniej postawiono mu ich 14. Teraz okazuje się, że mężczyzna miał również uszkodzić 75 samochodów.

Share
Kolejne zarzuty za okradanie grobów na Pomorzu dla 54-latka
Źródło: East News, Fot: Piotr Hukalo
dkhbqxi

- Z broni pneumatycznej strzelał do przednich i tylnych szyb pojazdów zaparkowanych na parkingach lub ulicach Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz Rumi - powiedziała w piątek Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy ustalili, że Dariusz R. miał uszkodzić w ten sposób 75 samochodów. Zarzucono mu również przywłaszczenie i ukrycie dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Chodzi m.in. o dwa dowody osobiste oraz dowód rejestracyjny auta wraz z międzynarodową kartą ubezpieczenia.

dkhbqxi

Ale zatrzymanie mężczyzny miało związek z zarzutami dotyczącymi znieważenia miejsc pochówku i ograbienia lub usiłowania ograbienia grobów ze zwłok. Tych usłyszał na początku 14. Teraz postawiono dodatkowych 21.

Biegli orzekli, że mężczyzna jest chory psychicznie. Skierowano go na przymusowe leczenie.

W województwie pomorskim i graniczącymi z nim regionach w latach 2003-2007 oraz 2014-2017 dochodziło do kradzieży ludzkich szczątków. Zwłoki ginęły w Gdańsku, ale też w Gdyni, Kosakowie, Redzie, Wejherowie i Elblągu. Dopiero jesienią 2017 r. pomorska policja zatrzymała w tej sprawie Dariusza R.

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza plany na majówkę. "Później będzie czerwcówka, lipcówka..."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkhbqxi

Podziel się opinią

Share
dkhbqxi
dkhbqxi
Więcej tematów