Trwa ładowanie...

Gdańsk: 54-latek okradał groby z ludzkich szczątków na Pomorzu. Sąd podjął decyzję w sprawie zatrzymanego

54-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji. Mężczyzna podejrzany jest o okradanie grobów z ludzkich szczątków na terenie Pomorza.

Share
Gdańsk: 54-latek okradał groby z ludzkich szczątków na Pomorzu. Sąd podjął decyzję w sprawie zatrzymanego
Źródło: East News
d1fy7wp

54-letni mieszkaniec Gdańska, zatrzymany funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji, podejrzany jest o kradzież ludzkich szczątków z cmentarzy w Gdyni, Rumi, Lęborku i Kosakowie. Do przestępstw miało dojść w okresie 2005 – 2017.

Sprawą zajmował się Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

d1fy7wp

Podejrzany Dariusz R. został zatrzymany w listopadzie 2017 roku. Usłyszał zarzuty dotyczące 14 czynów, które opierały się na znieważeniu miejsc pochówków oraz kradzież szczątków ludzkich.

Za popełniane zbrodnie 54-latek, zgodnie z kodeksem karnym, powinienem otrzymać karę 8 lat pozbawienia wolności. Jednak ze względu na opinie biegłych psychiatrów mężczyzna w trakcie zarzucanych mu czynów był niepoczytalny.

Prokuratura była zmuszona skierować wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenie o umieszczenie podejrzanego w zamkniętej jednostce szpitalnej.

Nieznane są motywy działania Dariusza R. Kradzież szczątków nie odbywała się w celach sprzedażowych, wykluczono również powody religijne i ideologiczne.

d1fy7wp

Podziel się opinią

Share
d1fy7wp
d1fy7wp
Więcej tematów