Trwa ładowanie...
d4gi0qx

Kolejne sowite nagrody. Tym razem u Dudy

Nie tylko Beata Szydło, ale również prezydent Andrzej Duda hojnie nagrodził swoich podwładnych. Właśnie dowiedzieliśmy się, ile dostał jego rzecznik, Krzysztof Łapiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik prezydenta dostał 22 tys. zł
Rzecznik prezydenta dostał 22 tys. zł (East News)
d4gi0qx

- W Kancelarii Prezydenta nie było premii za 2017 r. To jest kwestia precyzji słów. Były nagrody. Prezydent ocenił moją pracę pozytywnie i nagrodził tę pracę. To nie jest tajemnica (…). W moim przypadku za poprzedni rok to było ok. 21-22 tys. zł netto - ujawnił Łapiński w Polsat News.

Pytany o przyznane przez Kancelarię Prezydenta nagrody dla ministrów odpowiedział, że nie pamięta wszystkich kwot. - Jest ustawa o dostępie do informacji publicznej i media co chwilę zgłaszają się z pytaniami. Jest pytanie, jest odpowiedź. Nic nie można tu ukryć. Nie da się niczego zamieść pod dywan, wszystko jest transparentne - podkreślił rzecznik.

- Można to różnie oceniać, ale nie jest tak, że coś da się ukryć - dodał.

d4gi0qx

Sowite nagrody. Premier tłumaczy

Z informacji, które ujrzały światło dzienne w ubiegłym tygodniu, wynika, że w ub. roku na nagrody dla ministrów premier Beata Szydło wydała aż 1,5 mln zł. Kwoty zostały ujawnione w odpowiedzi na interpelację posła PO Krzysztofa Brejzy. Ich wysokość wywołała kontrowersje. Najwięcej dostał ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. 82 tys. zł.

- Nic nie dzieje się po cichu - komentował przed weekendem ówczesny następca Szydło, dziś szef rządu, Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Leszek Miller o Jarosławie Kaczyńskim: ludzie w bezpośrednim kontakcie zyskują:

d4gi0qx

Podziel się opinią

Share

d4gi0qx

d4gi0qx
Więcej tematów