Trwa ładowanie...
d3va4sn

Kolejne niemowlę w poznańskim Oknie Życia

W nocy z soboty na niedzielę ktoś zostawił noworodka w Oknie Życia przy ul. Swoboda w Poznaniu. Dziewczynkę przewieziono do szpitala na obserwację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne niemowlę w poznańskim Oknie Życia
(WP.PL, Fot: Internautka Marlena Smolińska)
d3va4sn

Alarm w Oknie Życia znajdującym się w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” odezwał się w nocy z soboty na niedzielę o godz. 2.55.

- Ktoś zostawił noworodka płci żeńskiej. Zgodnie z procedurami wezwaliśmy pogotowie, które zawiozło dziecko do szpitala Raszei przy ul. Mickiewicza na obserwację – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Emilia Kierlik, pedagog z Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”.

Zgodnie z przepisami matka noworodka ma sześć tygodni na zmianę decyzji o jego porzuceniu. Za zostawienie dziecka w Oknie Życia nie grożą jej żadne konsekwencje karne. Jeśli nie zgłosi się w tym terminie, decyzją sądu dziecko będzie mogło zostać przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej.

d3va4sn

- To szóste dziecko zostawione w naszym Oknie Życia w ciągu sześciu lat. Nigdy nie zgłosiła się do nas później żadna matka, która chciałaby odzyskać swoje dziecko, chociaż niewykluczone, że mogła od razu zwrócić się w tej sprawie do sądu – mówi Kierlik. – Kiedyś zdarzyło się jedynie, że zadzwoniła do nas kobieta z pytaniem, jak wyglądają procedury, czy dziecko będzie bezpiecznie itd. Później rzeczywiście znaleźliśmy w oknie niemowlę – dodaje.

To drugie dziecko pozostawione w poznańskim Oknie Życia w tym roku. W lutym zostawiono tu małego chłopca.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3va4sn

Podziel się opinią

Share

d3va4sn

d3va4sn
Więcej tematów