Trwa ładowanie...
d16jmx1
twitter

Kolejne dobre wieści dla PO. Tak cieszą się z najnowszego sondażu. Są też ostre komentarze

"Wy działajcie dalej w rytm 'Co by tu jeszcze'. A my 'Róbmy swoje'. #TakDlaPolski #TakDlaEuropy Coraz bliżej kochani!" - pisze na Twitterze Michał Szczerba. To reakcja na kolejny z rzędu sondaż, w którym wyraźnie topnieje poparcie dla PiS, a zyskuje Platforma. Radości nie kryją też inni użytkownicy serwisu - nie tylko posłowie PO. Nie brakuje ostrych komentarzy w kierunku partii rządzącej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne dobre wieści dla PO. Tak cieszą się z najnowszego sondażu. Są też ostre komentarze
(PAP)
d16jmx1

Z najnowszego sondażu KANTAR Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN 24 wynika, że na PiS zagłosowałoby 29 proc. Polaków. Oznacza to spadek o 5 punktów proc. względem badania z początku marca. PO może liczyć na 27 proc. głosów (3 punkty procentowe więcej), a trzeci w stawce Kukiz'15 - na 10 proc. (5 punktów proc. więcej). Nowoczesna, na którą jeszcze niedawno głos oddałoby 11 proc. badanych, obecnie zdobyłaby jedynie 8 proc. głosów. Kto jeszcze dostałby się do Sejmu? Widać to na załączonym obrazku:

Dobrą falę odnotowuje Platforma na swoim profilu na Twitterze. "Kolejny sondaż, kolejny wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Dziękujemy za zaufanie! #TakDlaPolski #NieDlaPiS" - piszą. Tweet "podają dalej" m.in. Arkadiusz Myrcha i Włodzimierz Karpiński.

"Kolejny sondaż, w którym Polacy wskazują, że to PO jest alternatywą dla PiS" - podkreśla Robert Tyszkiewicz.

"To już czwarte badanie... Cicho sza, żeby nie zapeszyć" - dodaje Adam Szejnfeld.

"Posypało się"

d16jmx1

Sondaż komentują nie tylko politycy, ale również dziennikarze. "Po 16 miesiącach rządów PiS różnica między władzą a opozycją jak po 6 latach rządów PO. Posypało się" - wskazuje Tomasz Lis. Podkreśla jednak, że o ile spadek notowań "kliki" to dobra wiadomość, o tyle przestrzega przed "uspokojeniem".

"Oni jeszcze nie raz pokażą, że są zdolni do wszystkiego" - pisze Lis. I dodaje: "PiS wie, że drugiej szansy nie dostaną. Więc pójdą na całość. Największym błędem byłoby uśpienie i samozadowolenie."

"3 tygodnie po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej kolejny sondaż wskazuje 29 dla PiS i 27 dla PO. A przed nami bardzo ciekawy kwiecień" - pisze Agnieszka Gozdyra.

"Ostatnia nadzieja PiSu w CBOS-ie" - kwituje Konrad Piasecki.

d16jmx1

Podziel się opinią

Share

d16jmx1

d16jmx1
Więcej tematów