Trwa ładowanie...

Leszno. Kolejny incydent podczas przemówienia Witek

Kolejna manifestacja podczas wystąpienia Elżbiety Witek. Tym razem w Lesznie dwóch mężczyzn rozwinęło flagę Unii Europejskiej za plecami marszałek Sejmu. - Proszę wyjść tutaj, przecież to jest oczywiste, że Polska należy do Unii Europejskiej. Cóż w tym dziwnego - tak zareagowała Witek.

Share
Kolejna manifestacja za plecami Witek. Marszałek Sejmu zareagowała
Kolejna manifestacja za plecami Witek. Marszałek Sejmu zareagowała Źródło: PAP
d4c4u21

W sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek pojawiła się w województwie wielkopolskim. - Jestem przekonana, że każda władza, która w sposób odpowiedzialny podchodzi do rządzenia, myśli przede wszystkim o tym, żeby coś dobrego po sobie pozostawić - tak mówiła podczas spotkania z mieszkańcami Leszna.

Witek dodała, że "oczywiście, jak każdej władzy, nie wszystko wychodzi". - Ale ta odpowiedzialna władza, nawet wtedy, kiedy coś jej nie wychodzi, to nie zamiata tego pod dywan, nie udaje, że problemu nie ma, tylko szuka nowych rozwiązań - podkreśliła marszałek Sejmu.

- Nawet jeżeli są tutaj ludzie, którzy nie zgadzają się z nami, ja to rozumiem, źle by było gdybyśmy wszyscy mieli jednakowe poglądy, bo gdyby wszyscy mieli jednakowe poglądy, świat po prostu stałby w miejscu i nie rozwijałby się, ale bardzo bym chciała, żeby wszelka dyskusja odbywała się na argumenty, a nie na inwektywy, bo wtedy to nie jest rozmowa i do niczego dobrego nie prowadzi - dodała Witek.

d4c4u21

Flaga UE za plecami Witek. "Jeszcze jakby była flaga biało-czerwona, to by było super"

Nagle za jej plecami pojawiło się dwóch mężczyzn z flagą Unii Europejskiej. - Rozumiem, że coś się za mną dzieje. (…) Proszę wyjść tutaj, przecież to jest oczywiste, że Polska należy do Unii Europejskiej. Cóż w tym dziwnego – powiedziała Witek, przerywając przemówienie.

Marszałek Sejmu zachęcała mężczyzn, by podeszli bliżej. - Jeszcze jakby była flaga biało-czerwona, to by było super - stwierdziła.

- Głosowałam za tym, zabiegaliśmy o to, żeby być w Unii Europejskiej. Bardzo się z tego cieszymy, dlatego zabiegaliśmy o te 770 miliardów, które jak pan wie, opozycja próbowała nam zablokować. Ale udało się - dodała marszałek, odnosząc się do Funduszu Odbudowy.

"Lex TVN". Minister z KPRM wprost: rynek potrzebuje zmian

Incydent podczas przemówienia Witek. Marszałek Sejmu nie wytrzymała

To nie pierwszy taki incydent z udziałem Elżbiety Witek. Tydzień temu (18 lipca - przyp. red.) podczas prezentacji planu Polskiego Ładu w Otyniu marszałek Sejmu musiała reagować na okrzyki osób niezadowolonych z rządów obozu PiS.

d4c4u21

- Jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła - mówiła wówczas Witek wyraźnie zdenerwowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4c4u21

Podziel się opinią

Share
d4c4u21
d4c4u21
Więcej tematów