Trwa ładowanie...

KOD popsuł święto premier Szydło. "Polska to nie broszka"

Premier Beata Szydło zjawiła się w rodzinnych Brzeszczach na obchodach 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość próbowała zakłócić grupa kilkunastu członków i zwolenników Komitetu Obrony Demokracji.

KOD popsuł święto premier Szydło. "Polska to nie broszka"Źródło: PAP/EPA
d31k9lh
d31k9lh

Zwolennicy KOD powitała wjeżdżającą kolumnę z premier okrzykami: "wolność i demokracja". Pojawił się transparent z napisem "Polska to nie broszka".

W czasie wystąpienia premier skomentowała akcję organizacji. Stwierdziła, że zawsze ci, którym brakuje odwagi, krzyczą najgłośniej. - Ci, którzy mają odwagę i są ludźmi uczciwymi, nie potrzebują krzyku i wrzasku. Zawsze wiedzą, co do nich należy - krytykowała.

Inicjatorem akcji był Marcin Gębuś z tutejszego KOD. - Chciałem przypomnieć premier, że nie opublikowała wyroku Trybunały Konstytucyjnego i cały czas okłamuje społeczeństwo w różnych kwestiach - powiedział w rozmowie z portalem naTemat.

Rodzinne miasto szefowej rządu

Premier zjawiła się w Brzeszczach z okazji 130-lecia straży. Brzeszczańska „policja ogniowa” powstała w 1887 r. Wtedy grupa została wyposażona w sprzęt pożarniczy, dając początek zorganizowanemu pożarnictwu w miejscowości.

Beata Szydło gratulowała strażakom z Brzeszcz, którzy z okazji jubileuszu, zostali wyróżnieni odznaczeniami. - Chcę pogratulować wyróżnionym i podziękować druhom strażakom z gminy Brzeszcze. Pamiętam, gdy wspólnie pracowaliśmy tu, w samorządzie. Zawsze można było na was liczyć. Zawsze byliście wierni i staliście na straży. Za to, co zrobiliście do tej pory dla naszej miejscowości, przez te 130 lat, a będziecie jeszcze zapewne przez wiele lat budowali przyszłość, (...) należą się wam serdeczne podziękowania – mówiła.

d31k9lh

- Nigdy dość podziękowań za służbę, ochronę i bezpieczeństwo. Każdy z nas może się czuć bezpiecznie właśnie dlatego, że strażacy są zawsze na swoim posterunku. To dzięki wam polskie rodziny czują się bezpieczne. Wiemy, że można na was liczyć. Wasze hasło: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" w najlepszy i najkrótszy sposób streszcza misję, którą prowadzicie dla nas wszystkich, o każdej porze dnia i nocy – powiedziała Beata Szydło.

Premier dziękowała druhom za wszystko, co robią. - Chcę podziękować (…) za waszą odwagę. Za to, że jesteście zawsze wtedy, gdy was inni potrzebują. Nie tylko, gdy są akcje prowadzone ze względu na zagrożenie życia i zdrowia, ale również wtedy, gdy w lokalnych społecznościach dzieje się coś ważnego – podkreśliła.

Źródło: PAP, TVN24, naTemat

d31k9lh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31k9lh
Więcej tematów