Trwa ładowanie...

Koalicja Obywatelska. Tomasz Zimoch opuścił klub

Zmiany na opozycji. Poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Zimoch odchodzi z klubu parlamentarnego. To kolejny poseł, który opuszcza największą frakcję opozycyjną.
Share
Poseł KO Tomasz Zimoch opuścił klub
Poseł KO Tomasz Zimoch opuścił klubŹródło: East News, Fot: Marek M Berezowski
d13apod

"Poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej" - przekazał PAP rzecznik PO. Jan Grabiec dodał, że pismo jest jednozdaniowe, a Zimoch nie wyjaśnił w nim przyczyn swojej decyzji.

O tym, że parlamentarzysta miał opuścić KO mówiono od kilku tygodni. Wirtualna Polska próbuje skontaktować się z Tomaszem Zimochem.

"Wyniosłość i salonostwo PO przenosi się na klub. Ludzie Platformy nazywani są "wielepami", bo zawsze uważają, że wiedzą wszystko lepiej. Jeśli nie dokona się teraz przeobrażenia, nie określi się celów, nie będzie się myślało perspektywicznie, to nigdy nie wygra się z PiS-em" - mówił w ostatnim wywiadzie z "Gazetą Wyborczą" Tomasz Zimoch.

d13apod

Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

Tomasz Zimoch opuszcza KO. Wcześniej Joanna Mucha i Jacek Bury

Tomasz Zimoch był "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w Łodzi podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 47 648 głosów. Przed kadencją na Wiejskiej był znanym dziennikarzem sportowym oraz komentatorem.

d13apod

W ostatnim czasie z Koalicji Obywatelskiej odeszła Joanna Mucha. Posłanka dołączyła do Polski 2050 Szymona Hołowni. - Byłam w partii przez 18 lat, więc nie można powiedzieć, że "skaczę z kwiatka na kwiatek". Tym razem uznałam, że jest to konieczne - mówiła w programie "Newsroom" WP posłanka opozycji.

Wcześniej formację byłego prezentera telewizyjnego zasilił senator KO Jacek Bury. - Polityka to jest służba publiczna. Powinny się tam znajdować osoby, które odniosły sukces zawodowy i są niezależne. Taką zasadą kieruję się podczas realizowania mandatu senatora, który sprawuję od roku. Mamy zbieżne wartości i podobne zasady - tłumaczył swoją decyzję polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13apod

Podziel się opinią

Share
d13apod
d13apod
Więcej tematów