Trwa ładowanie...
d4j5n7n

Koalicja Obywatelska chce dymisji Mariusza Kamińskiego

- Wiemy, że premier sam tej decyzji nie podejmie. Apelujemy do prezesa Kaczyńskiego, żeby dał zielone światło Morawieckiemu, bo ta dymisja jest konieczna - powiedział Izabela Leszczyna. Koalicja Obywatelska chce, by zdymisjonowano koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie Koalicji Obywatelskiej najprawdopodobniej zgłoszą swojego kandydata na szefa NIK
Posłowie Koalicji Obywatelskiej najprawdopodobniej zgłoszą swojego kandydata na szefa NIK (Facebook/Platforma News)
d4j5n7n

- Dymisja Banasia to za mało. Marian Banaś pełnił najwyższe urzędy w Polsce dlatego, że pozwolił mu na to Mariusz Kamiński - powiedziała podczas konferencji w Sejmie Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej.

Politycy PO i KO żądają od Mateusza Morawieckiego dymisji koordynatora służb specjalnych. - Wiemy, że premier sam tej decyzji nie podejmie. Apelujemy do prezesa Kaczyńskiego, żeby dał zielone światło Morawieckiemu, bo ta dymisja jest konieczna - zaznaczyła posłanka.

d4j5n7n

- To podległe mu [Kamińskiemu - red.] służby pozwoliły Banasiowi, który miał kontakty ze światem przestępczym, którego oświadczenia majątkowe były od początku nieprawdziwe, który wprowadził mafię VAT-owską do Ministerstwa Finansów, pełnić tę zaszczytne funkcje - dodała Leszczyna.

Tomasz Grodzki brał łapówki? Minister z PiS komentuje

Cezary Tomczyk zauważył, że KO najprawdopodobniej będzie zgłaszać swojego kandydata na szefa NIK. - Dzisiaj ponad podziałami można wybrać prezesa NIK, który będzie spełniał wszystkie standardy, będzie dawał rękojmię uczciwości. Gwarantem tego jest prof. Grodzki, marszałek Senatu, że prezes NIK-u może być kimś wyjątkowym, kimś kto w polskim państwie będzie łączył, a nie kto będzie pośmiewiskiem - dodał.

d4j5n7n

- Co takiego wiedział pan Marian Banaś, że był nietykalny, że dopiero wczoraj nastąpiło jakieś przełamanie w tej sprawie? Dlaczego jest tak, że premier lekceważył tę sprawę? - zapytał Marcin Kierwiński.

"Władze partii wyraziły wobec prezesa Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji" - poinformował w czwartek wieczorem wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j5n7n

Podziel się opinią

Share

d4j5n7n

d4j5n7n
Więcej tematów