Trwa ładowanie...
d8gwblj

Marian Banaś do dymisji? Roman Giertych: Służby wiedziały o tych wszystkich okolicznościach

Mecenas Roman Giertych uważa, że "służby wiedziały" o wątpliwościach wokół oświadczeń majątkowych prezesa NIK Mariana Banasia. Jego zdaniem "mechanizm posiadania haków" na Banasia chciano wykorzystać, aby "był spolegliwy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych.
Roman Giertych. (Getty Images)
d8gwblj

"Władze partii wyraziły wobec prezesa Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji" - poinformował w czwartek wieczorem Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Dodał, że decyzja taka zapadła po spotkaniu Banasia z prezesem ugrupowania Jarosławem Kaczyńskim i wiceprezesem Mariuszem Kamińskim.

- Mechanizm posiadania haków na określone osoby jest w tej chwili stosowany i tego typu historia, jaką ma Marian Banaś, może być atutem w staraniu się o wysoki urząd, a nie jakimś problemem - powiedział w TVN24 współpracujący z politykami opozycji Roman Giertych.

Adwokat uważa, że "służby wiedziały o tych wszystkich okolicznościach i traktowano to jako rodzaj nacisku" na prezesa NIK, aby był "spolegliwy".

d8gwblj

Prawybory w Platformie. Schreiber: Kidawa nie będzie nowym otwarciem

Roman Giertych powiedział, że "nie wierzy w to, żeby ABW nie wiedziała o wątpliwościach co do relacji Mariana Banasia i jego połączeń chociażby telefonicznych z osobami, które są skonfigurowane w świecie przestępczym".

Z komunikatu Prawa i Sprawiedliwości nie wynika, czy Marian Banaś zamierza podać się do dymisji. - To jest "Pancerny Marian", sądzę, że będzie trwał na swoim stanowisku - stwierdził Giertych.

d8gwblj

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8gwblj

Podziel się opinią

Share
d8gwblj
d8gwblj