PolitykaKłopoty żony Przemysława Wiplera. Podejrzenia o oszustwo

Kłopoty żony Przemysława Wiplera. Podejrzenia o oszustwo

Parlament Europejski sprawdza, czy Przemysław Wipler załatwił swojej żonie fikcyjną pracę asystentki europosła. Oficjalnie Małgorzata Wipler pracuje w brukselskim biurze Roberta Iwaszkiewicza, ale unijni kontrolerzy mają wątpliwość.

Kłopoty żony Przemysława Wiplera. Podejrzenia o oszustwo
Źródło zdjęć: © WP.PL
Radosław Rosiejka

Jest to jeden z kilku wątków afery, w której europosłowie zatrudniali na fikcyjnych stanowiskach rodzinę i członków partii. Wobec części z europosłów wyciągnięto już konsekwencje. Wśród nich jest Marine Le Pen, która ma oddać PE 340 tys. euro za fikcyjne zatrudnianie dwóch asystentów.

Według "Faktu" śledztwo w sprawie Małgorzaty Wipler sprowokował były już członek partii Wolność (wcześniej KORWiN). Przemysław Wipler miał chwalić się, że dzięki pracy żony i dodatkom na dzieci dostaną nawet 15 tys. zł miesięcznie. Aby tyle zarabiać wystarczy mieszkać na stałe w Brukseli i pracować w biurze europosła.

Unijni kontrolerzy mieli sprawdzić, czy żona Przemysława Wiplera faktycznie mieszka w Belgii. Jednak nie udało im się z nią porozmawiać w brukselskim mieszkaniu. Urząd badający nadużycia w PE nie chciał potwierdzić, czy bada tę sprawę, ale też nie chciał temu zaprzeczyć.

Afera Przemysława Wiplera

To nie jedyne problemy małżeństwa Wipler. W poniedziałek polityk wydał oświadczenie, że kończy swoją działalność w polityce. Powodem decyzji są ataki na niego samego, które coraz gorzej znosi jego rodzina. W poprzedni weekend wyszło na jaw, że działacz partii Wolność miał wydawać pieniądze fundacji na m.in. drogie wina i Play Station. On sam wszystkiemu zaprzecza. Tłumaczy, że skorzystał z karty kredytowej fundacji przez pomyłkę. Jak tylko zauważył swój błąd oddał pieniądze.

To nie pierwsze kłopoty Przemysława Wiplera. Najgłośniejszą sprawą było pobicie policjantki, po którym poseł pokazywał odniesione rany i oskarżał policję o brutalność. Swoją aktywność parlamentarną zacyznał w szeregach PiS w 2011 roku. Następnie przystąpił do partii Jarosława Gowina, ale długo nie był jej członkiem. Wybrał tworzenie własnych struktur tworząc Republikanów co zakończyło się związanie z partiami Janusza Korwin-Mikkego.

Źródło: Fakt, WP

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)