Auto europosła Budy ostrzelane? Polityk pisze o ataku
Europoseł Waldemar Buda poinformował w mediach społecznościowych, że jego samochód został ostrzelany w Brukseli. "W momencie ataku nie byłem w aucie, jedyne ostrzelane auto to moje, wygląda na zaplanowane działania" – napisał.
Waldemar Buda z Prawa i Sprawiedliwości zamieścił również zdjęcie swojego pojazdu, na którego szybie widać zarysowania. Polityk przekazał na platformie X, że bok auta został "ostrzelany bronią pneumatyczną". Do zdarzenia doszło w Brukseli.
Samochód europosła ostrzelany
W kolejnym wpisie europoseł zaznaczył, że zawiadomił o incydencie lokalne służby i podkreślił, że nic mu się nie stało. "W momencie ataku nie byłem w aucie" – powtórzył. Dodał także, że cała sytuacja "wygląda na zaplanowane działania", ponieważ uszkodzony został wyłącznie jego samochód.
"Każdy taki incydent traktujemy poważnie i pozostajemy w kontakcie z lokalnymi władzami" – przekazały dziennikarce RMF FM Katarzynie Szymańskiej - Borginon w Brukseli źródła w PE.
Rozmówcy dziennikarki RMF FM w Parlamencie Europejskim odwołują się do belgijskich służb i zaznaczają, że w miniony czwartek przyjęto rezolucję, w której Europarlament potępił wszelkie akty przemocy wobec europosłów motywowane politycznie.
Kim jest Waldemar Buda?
Waldemar Buda ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Od 2011 roku prowadzi własną kancelarię prawną.
W latach 2014–2015 sprawował mandat radnego Rady Miejskiej w Łodzi z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a od 2015 roku był posłem na Sejm VIII–X kadencji. W 2018 roku kandydował na prezydenta Łodzi. Od czerwca do listopada 2019 roku pełnił funkcję wiceministra inwestycji i rozwoju, a po reorganizacji resortów został wiceministrem funduszy i polityki regionalnej.
W latach 2022–2023 kierował Ministerstwem Rozwoju i Technologii. W obecnej, X kadencji Sejmu, pracuje w Komisji Finansów Publicznych. Od grudnia 2023 roku jest członkiem Komisji Śledczej ds. tzw. wyborów kopertowych, w której pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. W 2024 roku uzyskał mandat europosła z ramienia PiS.
źródło: PAP/RMF24.pl