Trwa ładowanie...

Kłopoty Szczerby. MSWiA zawiadamia prokuraturę

MSWiA złożyło zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posła Michała Szczerbę. Chodzi o opublikowanie zdjęcia i nazwiska funkcjonariusza, którzy miał rzekomo pobić protestującego w piątek przed Sejmem.

Share
Kłopoty Szczerby. MSWiA zawiadamia prokuraturę
Źródło: East News
d1y2lwf

Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia policjanta, który obezwładniał protestującego przeciwko zmianom w SN. Podał także jego nazwisko.

"Starszy aspirant Robert S(...) i obywatel Bartosz A(...). Jeden z oddaniem służy władzy, drugi broni #WolneSądy" - napisał w sobotę na Twitterze Szczerba.

d1y2lwf

Wcześniej zawiadomienie do prokuratury w tej samej sprawie złożyła policja.

Przepychanki przed Sejmem. Było gorąco

W piątek po południu doszło do przepychanek z policją w czasie demonstracji zorganizowanej m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji. Protestowali oni przeciwko zmianom w sądownictwie, które przeforsował PiS.

Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych, zatrzymano cztery osoby.

d1y2lwf

W sieci pojawiają się nagrania z tych wydarzeń. Poseł PO Michał Szczerba zarejestrował relację jednego z zatrzymanych i opublikował na Twitterze. Na filmie Bartosz Adamczyk twierdzi, że "był bardzo mocno podduszany" a policjanci stawiali mu buty na głowie. Mówi, że źle się czuje.

Stawiano mi buty na głowie, na lewe ucho i na prawe ucho. Podduszano mnie, i to bardzo mocno. Panowie policjanci, jeden do drugiego mówił: Podduś go bardziej - tak zatrzymanie na terenie Sejmu opisuje protestujący Bartosz Adamczyk.

Zatrzymanie Dawida Winiarskiego

O zatrzymaniach zrobiło się głośno, gdy jeden z nich musiał trafić do szpitala. Na temat zatrzymania Dawida Winiarskiego pojawiają się sprzeczne informacje. Według Obywateli RP Winiarski został odnaleziony w szpitalu dopiero po wielu godzinach poszukiwań. "Policja odmawiała podania informacji o miejscu jego pobytu, tym samym uniemożliwiając zatrzymanemu dostęp do adwokata" - informuje organizacja.

d1y2lwf

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1y2lwf

Podziel się opinią

Share
d1y2lwf
d1y2lwf
Więcej tematów