Trwa ładowanie...

Kłopoty Kurskiego? Jest skarga do KRRiT na "propagandę TVP"

Telewizja Polska za rządów Jacka Kurskiego notorycznie narusza prawo i prowadzi działania propagandowe - stwierdza Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej i kieruje sprawę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chce kary finansowej dla TVP m.in. za słynne paski informacyjne.

Share
Kłopoty Kurskiego? Jest skarga do KRRiT na "propagandę TVP"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jacek Marczewski
d3tydim

Jak czytamy w skardze przesłanej do KRRiT przez szefową klubu parlamentarnego Nowoczesnej, "TVP Info, toleruje i promuje najniższe standardy dziennikarstwa i pogłębia patologię debaty publicznej w Polsce".

Opozycyjna partia zarzuca telewizji publicznej także akceptację dla mowy nienawiści oraz stronniczy przekaz nadawanych materiałów. Stacji Kurskiego zarzucono też brak pluralizmu w emitowanych programach oraz manipulowanie faktami i świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Lubnauer chce również, aby KRRIT przyjrzała się też treści pasków informacyjnych i zwróciła uwagę na ich "propagandowy wydźwięk".

Zobacz też: Brejza: spółka Solvere współpracowała z TVP

"Przeprowadźcie kontrolę"

"Wulgarny język, mowa nienawiści, manipulacja i kłamstwa, których dam dopuszczono powinny być napiętnowane i natychmiast usunięte z programów TVP. Pluralizm, prawdziwa wymiana poglądów, wysoka jakość dziennikarstwa, kultura osobista prowadzących i odpowiedzialność za słowo powinny stać się nowym standardem" - czytamy w skardze.

Nowoczesna domaga się od Rady kontroli w TVP oraz nałożenie na nadawcę kary pieniężnej.

Chce też wystąpienia z wyjaśnieniami ze strony prezesa TVP Jacka Kurskiego podczas najbliższego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

d3tydim

Podziel się opinią

Share
d3tydim
d3tydim
Więcej tematów