Trwa ładowanie...
d3p098k

Kłopoty Kurskiego? Jest skarga do KRRiT na "propagandę TVP"

Telewizja Polska za rządów Jacka Kurskiego notorycznie narusza prawo i prowadzi działania propagandowe - stwierdza Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej i kieruje sprawę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chce kary finansowej dla TVP m.in. za słynne paski informacyjne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna chce też wyjaśnień ze strony prezesa TVP Jacka Kurskiego na najbliższym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
Nowoczesna chce też wyjaśnień ze strony prezesa TVP Jacka Kurskiego na najbliższym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. (Agencja Gazeta, Fot: Jacek Marczewski)
d3p098k

Jak czytamy w skardze przesłanej do KRRiT przez szefową klubu parlamentarnego Nowoczesnej, "TVP Info, toleruje i promuje najniższe standardy dziennikarstwa i pogłębia patologię debaty publicznej w Polsce".

Opozycyjna partia zarzuca telewizji publicznej także akceptację dla mowy nienawiści oraz stronniczy przekaz nadawanych materiałów. Stacji Kurskiego zarzucono też brak pluralizmu w emitowanych programach oraz manipulowanie faktami i świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

Lubnauer chce również, aby KRRIT przyjrzała się też treści pasków informacyjnych i zwróciła uwagę na ich "propagandowy wydźwięk".

Zobacz też: Brejza: spółka Solvere współpracowała z TVP

d3p098k

"Przeprowadźcie kontrolę"

"Wulgarny język, mowa nienawiści, manipulacja i kłamstwa, których dam dopuszczono powinny być napiętnowane i natychmiast usunięte z programów TVP. Pluralizm, prawdziwa wymiana poglądów, wysoka jakość dziennikarstwa, kultura osobista prowadzących i odpowiedzialność za słowo powinny stać się nowym standardem" - czytamy w skardze.

Nowoczesna domaga się od Rady kontroli w TVP oraz nałożenie na nadawcę kary pieniężnej.

Chce też wystąpienia z wyjaśnieniami ze strony prezesa TVP Jacka Kurskiego podczas najbliższego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

d3p098k

Podziel się opinią

Share
d3p098k
d3p098k
Więcej tematów