Trwa ładowanie...
d2jjlfe

Obszerne wyjaśnienia i kolejne spotkanie. TVN nie odpuszcza KRRiT

Spór pomiędzy KRRiT a TVN trwa. Stacja złożyła obszerne wyjaśnienia dotyczące zarzutów, które Rada przedstawiła w swojej decyzji. Wiemy też, kiedy przewodniczący KRRiT ponownie spotka się z zarządem TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KRRiT nałożyła na TVN karę w wysokości 1,5 mln. złotych
KRRiT nałożyła na TVN karę w wysokości 1,5 mln. złotych (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Zuchowicz)
d2jjlfe

"Spółka poddała szczegółowej analizie redakcyjnej i prawnej 54 godziny nagrań programu TVN 24 oraz materiałów źródłowych" - poinformowała KRRiT w komunikacie na swojej stronie.

Obszerne opracowanie przekazane przez TVN jest teraz przedmiotem analiz biura KRRiT. Rada poinformowała też, że kolejne spotkanie przewodniczącego KRRiT z przedstawicielami zarządu TVN odbędzie się w pierwszym tygodniu stycznia.

d2jjlfe

Kontrowersje wokół kary

KRRiT stwierdziła nieprawidłowości w sposobie relacjonowania przez TVN24 grudniowych protestów i wydarzeń w Sejmie (nazywanych przez opozycję "puczem"). Rada uznała, że stacja naruszyła ustawę o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. Nałożyła na TVN karę w wysokości 1 479 000 zł.

Decyzja Rady wywołała burzę, stacja zapowiedziała odwołanie do sądu. Przewodniczący KRRiT spotkał już dwa razy z zarządem TVN.

d2jjlfe

Podziel się opinią

Share

d2jjlfe

d2jjlfe
Więcej tematów