Trwa ładowanie...
d49xhat

Klęski PiS w Europie. Robert Biedroń: to zasługa Wiosny

Robert Biedroń stwierdził, że porażki PiS w Parlamencie Europejskim to zasługa jego i jego ugrupowania. Lider Wiosny rozmawia z szefami Razem i SLD o wspólnej liście na wybory parlamentarne 2019. Sam Biedroń nie podjął decyzji, czy w nich wystartuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń stwierdził, że porażki PiS w Parlamencie Europejskim to zasługa jego i jego ugrupowania
Robert Biedroń stwierdził, że porażki PiS w Parlamencie Europejskim to zasługa jego i jego ugrupowania (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d49xhat

Wybory parlamentarne 2019 za pasem. PiS ma zręby programu i liderów list w 41 okręgach wyborczych, ugrupowania opozycyjne - póki co wiedzą, że nie będą współpracować.

Ale nie wszystkie. Po tym jak, jak Platforma Obywatelska nie zgodziła się na koalicyjne żądania PSL, zdecydowała się na zerwanie wstępnego porozumienia z SLD i osobny start w wyborach. Osierocony Sojusz wydaje się być bliski koalicji z Razem i Wiosną.

Klęski PiS w Europie. Robert Biedroń: to zasługa Wiosny

d49xhat

- Jestem człowiekiem dialogu. Nie mam problemu z dogadaniem się z ludźmi Lewicy - powiedział Robert Biedroń tuż przed wieczornymi rozmowami koalicyjnymi. To odpowiedź na pytanie gospodyni programu w TVN24, czy nie przeszkadza mu pójście do wyborów z "dinozaurami". W ten sposób Biedroń komentował start w wyborach do Parlamentu Europejskiego doświadczonych polityków SLD (Marek Belka, Leszek Miller czy Bogusław Liberadzki, mimo przeszłości w PZPR, dostali "jedynki" na listach KO i uzyskali elekcję).

Zobacz też: "Infantylna chęć błyszczenia w polityce". Sławomir Neumann ocenił Roberta Biedronia

Wiosna ma w tamtejszych ławach tylu przedstawicieli, co SLD. Zdaniem Biedronia, to jednak za ich zasługą PiS ponosi w Parlamencie Europejskim porażki. - To dzięki nam Prawo i Sprawiedliwość jest marginalizowane - powiedział polityk.

d49xhat

Wybory parlamentarne 2019. Robert Biedroń wystartuje?

Sam Biedroń nie podjął decyzji co do swojej przyszłości. Najpierw zapowiadał, że startuje w eurowyborach tylko po to, żeby oddać mandat, później mówił, że sprawa nie jest przesądzona. - Jeszcze nie podjąłem decyzji - odpowiedział pytany o to, czy odda mandat europosła i wystartuje w wyborach parlamentarnych. Jak wyjaśnił, na razie zamierza "działać na dwa fronty".

- Do czwartku pracujemy w Brukseli, potem wracam tutaj. W poniedziałek znów Parlament Europejski i zaczynamy wakacje. Beata Szydło i Bartosz Arłukowicz także łączą pracę w sztabie z zasiadaniem w ławach Parlamentu Europejskiego - powiedział.

Czytaj też: Kwaśniewski nie wierzy w koalicję Schetyny. "Już za późno"
Wybory parlamentarne. To już otwarta wojna. Bartosz Arłukowicz i Krzysztof Brejza odpowiadają Czarzastemu

d49xhat

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów