Trwa ładowanie...

Kwaśniewski nie wierzy w koalicję Schetyny. "Już za późno"

Aleksander Kwaśniewski twierdzi, że rozmowy koalicyjne PO z SLD i PSL zostały podjęte zbyt późno. Były prezydent dostrzega w tej sytuacji analogię do wyborów z 2015 roku

Share
Kwaśniewski nie wierzy w koalicję Schetyny. "Już za późno"
Źródło: East News
d3ny2q1

- Budowanie koalicji trzy miesiące przed wyborami to droga to powtórzenia błędu Leszka Millera i Janusza Palikota. Oni za późno zaczęli - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Były prezydent przypomniał sojusz Leszka Millera i Janusza Palikota, który SLD i Twój Ruch zawarły w 2015 roku. Wówczas decyzja zapadła w sierpniu (wybory były w październiku), a lewicowa koalicja zdobyła 7,55 proc. głosów, czyli niespełna o 0,5 proc. za mało by wejść do Sejmu.

Mimo wszystko, Kwaśniewski doradza lewicy cierpliwośc. - Póki PO nie powiedziała, że nie chce SLD, trzeba czekać. Jeśli zapadnie inna decyzja, trzeba budować koalicję z Wiosną i Razem. Chodzi nawet nie o program, a o kalendarz wyborczy - twierdzi.

d3ny2q1

Przypomnijmy - PO deklaruje, że optymalnym rozwiązaniem jest odtworzenie Koalicji Europejskiej z wyborów do Europarlamentu. To jednak wydaje się niemożliwe, gdyż wchodzące w jej skład PSL zapowiedziało utworzenie własnego bloku i mimo zaproszeń do koalicji, konsekwentnie odmawia.

Źródło: "Super Express"

Zobacz także: Kaczyński zmęczony polityką? "Prezes ma duży temperament"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ny2q1

Podziel się opinią

Share
d3ny2q1
d3ny2q1
Więcej tematów