Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. PSL odwraca się od PO. "Będziemy tworzyć Koalicję Polską"

PSL nie wejdzie w koalicję z PO na wybory parlamentarne 2019. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w Sejmie, że nie widzi w kierownictwie Platformy chęci budowy bloku centrowego.

Share
Wybory parlamentarne 2019. PSL odwraca się od PO. "Będziemy tworzyć Koalicję Polską"Źródło: East News, fot: Jacek Domiński/Reporter
d2lghad

PSL nie dogadało się z PO w sprawie wspólnego startu w nadchodzących wyborach. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformował na sejmowym briefingu o utworzeniu odrębnej listy.

- Mieliśmy obowiązek podjąć rozmowy z PO. Oferta była bardzo atrakcyjna, i gdyby chodziło nam o miejsca na listach, o dostanie się do Sejmu, to pewnie byśmy tę ofertę przyjęli. Ale tu nie chodzi o miejsca, tylko o Polskę - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wybory parlamentarne 2019. PSL nie stworzy koalicji z PO

Lider PSL stwierdził, że nie widzi w kierownictwie Platformy chęci budowy bloku centrowego. Jak przekonywał, tylko dwa wyraziste bloki są w stanie pokonać jesienią PiS. - Będziemy tworzyć Koalicję Polską - zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Zobacz też: PO nie chce Biedronia? Niespodziewany wybuch szczerości posłanki

d2lghad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lghad
d2lghad
Więcej tematów