ycipk-1ysgpp

Wybory parlamentarne 2019. PSL odwraca się od PO. "Będziemy tworzyć Koalicję Polską"

PSL nie wejdzie w koalicję z PO na wybory parlamentarne 2019. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w Sejmie, że nie widzi w kierownictwie Platformy chęci budowy bloku centrowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że PSL na wybory parlamentarne 2019 idzie bez PO, w ramach Koalicji Polskiej
Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że PSL na wybory parlamentarne 2019 idzie bez PO, w ramach Koalicji Polskiej (East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter)
ycipk-1ysgpp

PSL nie dogadało się z PO w sprawie wspólnego startu w nadchodzących wyborach. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformował na sejmowym briefingu o utworzeniu odrębnej listy.

- Mieliśmy obowiązek podjąć rozmowy z PO. Oferta była bardzo atrakcyjna, i gdyby chodziło nam o miejsca na listach, o dostanie się do Sejmu, to pewnie byśmy tę ofertę przyjęli. Ale tu nie chodzi o miejsca, tylko o Polskę - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wybory parlamentarne 2019. PSL nie stworzy koalicji z PO

ycipk-1ysgpp

Lider PSL stwierdził, że nie widzi w kierownictwie Platformy chęci budowy bloku centrowego. Jak przekonywał, tylko dwa wyraziste bloki są w stanie pokonać jesienią PiS. - Będziemy tworzyć Koalicję Polską - zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Zobacz też: PO nie chce Biedronia? Niespodziewany wybuch szczerości posłanki

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ysgpp

ycipk-1ysgpp
ycipk-1ysgpp