Trwa ładowanie...
d2gnqlo

Klaudia Jachira znów budzi kontrowersje. Apel do polityków KO

O nieprzyjmowanie do klubu Koalicji Obywatelskiej w nowym Sejmie Klaudii Jachiry zaapelowała grupa kombatantów z Krakowa. Kontrowersyjna aktorka otrzymała mandat z warszawskiej listy KO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klaudia Jachira i Radosław Sikorski w sztabie KO podczas wieczoru wyborczego
Klaudia Jachira i Radosław Sikorski w sztabie KO podczas wieczoru wyborczego (East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter)
d2gnqlo

Klaudia Jachira zdobyła mandat poselski w niedzielnych wyborach, otrzymując ok. 6,5 tys. głosów w okręgu warszawskim. Na ogłoszenie wyników PKW zareagowało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Jego członkowie zaapelowali do nowych posłów i senatorów z list KO o nieprzyjmowanie do ich klubu parlamentarnego nowej posłanki.

"Sposób prowadzenia przez nią kampanii wyborczej oburzył wielu Polaków, także niektórych kandydatów KO zdecydowanie odcinających się od niegodnych metod walki politycznej stosowanych przez Jachirę" - napisali autorzy apelu.

d2gnqlo

Zobacz też: Kamiński odpowiada Kaczyńskiemu: to jakiś smutny żart

Przypomnieli też zamieszczenie przez aktorkę na Twitterze zdjęcia sprzed pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, na którym przed hasłem "Bóg- Honor-Ojczyzna" pozowała z transparentem z napisem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege".

"Już wtedy władze Koalicji powinny albo skłonić ją do rezygnacji z ubiegania się o sejmowy mandat, albo jednoznacznie stwierdzić, że nie reprezentuje ona tej formacji. Nic takiego jednak nie nastąpiło" - głosi oświadczenie POKiN.

d2gnqlo

Klaudia Jachira: nigdy nikogo nie miałam zamiaru obrażać

Podczas kampanii wyborczej Jachira krytykowana była za kontrowersyjne działania. - Jeżeli coś piętnuję w swojej satyrze i wystąpieniach publicystycznych, to piętnuję obłudę tej władzy - odpowiadała aktorka i blogerka.

Przekonywała również, że każdy obywatel ma prawo do krytyki, której nie powinno nazywać się hejtem.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gnqlo

Podziel się opinią

Share

d2gnqlo

d2gnqlo
Więcej tematów