Trwa ładowanie...
d16ccz2

Klaudia Jachira zniknie z list KO? Mocny komentarz Sławomira Nitrasa

Trwa burza wokół zdjęcia Klaudii Jachiry, kandydatki do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej (KO). Czy kontrowersyjna youtuberka powinna zostać skreślona z list? - Wydaje mi się, że tak powinno się stać - powiedział poseł PO Sławomir Nitras.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klaudia Jachira (KO).
Klaudia Jachira (KO). (East News)
d16ccz2

Klaudia Jachira pozowała w ostatnich dniach do zdjęć na tle pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zamiast widniejącego na monumencie napisu "Bóg Honor Ojczyzna" prezentowała baner z hasłem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna".

- Ja mogę tylko przeprosić. Uważam, że to jest zachowanie nieprzyzwoite. Źle świadczące o osobie, która w ten sposób próbuje być w jakiś sposób zauważona - skomentował w Polsat News Sławomir Nitras.

Polityk Platformy Obywatelskiej stwierdził, że Klaudia Jachira zrobiła swoim zachowaniem "krzywdę sobie", ale także działaczom startującym do Sejmu z list KO.

d16ccz2

– Wydaje mi się, że tak powinno się stać (Klaudia Jachira powinna zostać wykreślona z list wyborczych – przyp. red.) - stwierdził.

- To jest granica nawet nie o jeden most za daleko. Nie wiem, czemu to ma w ogóle służyć. (Bóg, honor, ojczyzna - przyp. red.) to są słowa ważne dla nas wszystkich - dodał poseł Platformy.

Afera z Czajką. Paweł Rabiej o konsekwencjach wobec firmy, nie urzędników

d16ccz2

Czy usunięcia kandydatki z listy jest w ogóle możliwe? "Po dokonaniu zgłoszenia uzupełnianie listy o nazwiska kandydatów lub zmiany kandydatów albo ich kolejności na liście bądź też zmiana oznaczenia, o którym mowa w par. 3, są niedopuszczalne" - brzmi par. 6 art 212 Kodeksu Wyborczego.

Klaudia Jachira: To nie jest hasło patriotyczne

Przypomnijmy, że Klaudia Jachira, blogerka znana z kontrowersyjnych wystąpień, również podczas piątkowego Strajku Klimatycznego wywołała falę komentarzy pozując z transparentem i hasłem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna".

Jachira broni swojego zachowania. Stwierdziła, że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to hasło nacjonalistyczne nie mające nic wspólnego z patriotyzmem. Ale głosów krytyki pod adresem Jachiry jest coraz więcej. "Działające w Krakowie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zaapelowało już do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej o natychmiastowe skreślenie z listy kandydatów do Sejmu Klaudii Jachiry" - podaje Polskie Radio.

d16ccz2

"To nie tylko przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą" - napisał w liście otwartym do mediów rzecznik Porozumienia dr Jerzy Bukowski.

Skąd wcześniejsze kontrowersje wokół Jachiry? Przypomnijmy, że w jednym ze swoich filmików na YouTubie oświadczyła, że "istotą funkcjonowania" Prawa i Sprawiedliwości "było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu". W innym filmie parodiowała chrześcijańską modlitwę posługując się m.in. przekręconymi fragmentami wyznania wiary. Twierdziła też, że "polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców".

Zobacz komentarz Klaudii Jachiry w całej sprawie:

d16ccz2

Źródło: Polsat News, tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d16ccz2

d16ccz2
d16ccz2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów