Trwa ładowanie...
d2rdxlg

Klaudia Jachira pozwana. Poszło o słowa wypowiedziane w Sejmie

Klaudia Jachira nie ma najlepszego zdania o myśliwych. Posłanka KO dobitnie wyraziła swoją opinię na ich temat w Sejmie. Teraz może za to odpowiedzieć. Instytut Analiz Środowiskowych postanowił ją pozwać do sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klaudia Jachira została pozwana za ostre słowa na temat myśliwych
Klaudia Jachira została pozwana za ostre słowa na temat myśliwych (PAP, Fot: Marcin Obara)
d2rdxlg

"Nie ma naszej zgody na dalsze szkalowanie dobrego imienia polskich myśliwych!" - czytamy we wpisie Instytutu Analiz Środowiskowych na Facebooku. Organizacja określa się jako promująca m.in. zrównoważone łowiectwo. Jej członkowie złożyli we wtorek w sądzie pozew przeciwko Klaudii Jachirze.

Sprawa dotyczy słów, które padły 15 kwietnia w Sejmie. - Trzeba pamiętać, że myśliwi nie zabiją dlatego, że są głodni, dlatego, że jest im zimno, zabijają, bo lubią, bo czerpią z tego chorą satysfakcję. I tego sadyści chcecie uczyć własne dzieci?" - stwierdziła Jachira.

"Staliśmy się solą w oku środowisk antyłowieckich, każda nasza aktywność obnaża kłamstwa aktywistów, którzy głosząc hasła tolerancji i pokoju, szerzą nienawiść wobec myśliwych" - zaznaczyli przedstawiciele IAŚ.

d2rdxlg

Zobacz też: Wybory w USA. Radosław Sikorski kreśli czarny scenariusz dla Polski. Jeśli wygra Donald Trump

W pozwie przedstawiono treść wystąpienia, które Jachira powinna wygłosić na swoim kanale w serwisie YouTube:

"Ja, Klaudia Jachira, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej X kadencji, przepraszam za wypowiedź wygłoszoną z mównicy sejmowej dnia 15 kwietnia 2020 r., w której obraziłam myśliwych, nazywając ich sadystami, wskazując, że zabiją bo lubią, czerpiąc z tego chorą satysfakcję i chcą uczyć tego własne dzieci".

d2rdxlg

Do tej pory Jachira nie ustosunkowała się do informacji o pozwie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rdxlg

Podziel się opinią

Share
d2rdxlg
d2rdxlg
Więcej tematów