Trwa ładowanie...
d45sb3k

Kim Dzong Un apeluje do armii o gotowość do walki

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zaapelował do północnokoreańskiej armii o gotowość do walki, zapewniając jednocześnie, że wojna może wybuchnąć "bez uprzedzenia" - poinformowały media w Pjongjangu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un
Kim Dzong Un (AFP)
d45sb3k

Agencja KCNA relacjonowała, że Kim w Wigilię odwiedził dowództwo jednostki wielozadaniowej nr 526. "Zażądał od jednostki skoncentrowania wysiłków na przygotowaniach do walki (...), zastrzegając, że wojna może wybuchnąć bez uprzedzenia" - komunikowała agencja.

Według mediów południowokoreańskich jednostka nr. 526 ma swą bazę na zachodzie kraju, w portowym mieście Nampo.

Komunistyczna Korea Północna od 60 lat rządzona jest twardą ręką przez dynastię Kimów. Podobne wojownicze deklaracje są dość częste. Seul i Waszyngton wyraziły jednak zaniepokojenie ostatnimi czystkami, do których doszło na szczytach władzy.

d45sb3k

W połowie grudnia rząd w Pjongjangu poinformował, że 67-letni Dzang Song Thaek, mąż ciotki Kim Dzong Una, uchodzący za drugą osobę w państwie i głównego pośrednika w kontaktach reżimu z Chinami, został skazany na śmierć i stracony.

Prezydent Korei Południowej Park Geun Hie wezwała we wtorek do ochrony bezpieczeństwa, kwalifikując sytuację jako niespokojną.

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów