Trwa ładowanie...

Kilka tysięcy litrów paliwa. Kradli je z tirów i ukrywali w szopie

Akcja łódzkiej policji przerwała serię kradzieży paliwa z tirów w okolicach Łodzi. Funkcjonariusze postawili zarzuty dwóm mężczyznom, u których na posesji znaleźli nie tylko ciecz ropopochodną, ale również pompę do oleju, lejki czy bańki na paliwo.
Share
Łódź. Jednemu z mężczyzn grozi 5, a drugiemu nawet 10 lat więzienia.
Łódź. Jednemu z mężczyzn grozi 5, a drugiemu nawet 10 lat więzienia.Źródło: lodzka.policja.gov.pl
dz4r7md

Policjanci kryminalni weszli jednocześnie z kilku stron na teren posesji przy ulicy Obywatelskiej w Łodzi.

Wcześniejsze ustalenia i zebrane informacje wskazywały, że może tam być składowane paliwo pochodzące z kradzieży. W budynku policjanci zastali kompletnie zaskoczonych czterech mężczyzn i kobietę.

dz4r7md

Pierwsze sprawdzenia potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. "W szopie odkryto trzy plastikowe pojemniki o pojemności tysiąca litrów każdy, wypełnione cieczą ropopochodną. Ponadto zabezpieczono szereg przedmiotów mogących służyć do popełnienia przestępstw m. in. pompę do oleju, lejki, bańki na paliwo i tym podobne" - informuje łódzka policja.

Jak ustalili policjanci, jeden z mężczyzn, 36-letni, włamywał się pod osłoną nocy do samochodów ciężarowych i po pokonaniu zabezpieczeń kradł ze zbiorników paliwo. Działał na ternie całego miasta. Udowodniono mu 9 takich kradzieży.

Zobacz także: Jakubiak ostro o Kukizie: wielki zawód

Obaj zatrzymani w przeszłości byli już notowani za inne przestępstwa. 36-latkowi za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast 39-latek odpowie za paserstwo umyślne zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

dz4r7md

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz4r7md

Podziel się opinią

Share
dz4r7md
dz4r7md
Więcej tematów