Trwa ładowanie...
d23asgb

Kilka godzin przed wypadkiem premier zmieniono procedury dot. osób ochranianych

10 lutego o godz. 14:48 w Biurze Ochrony Rządu zakończyła się reforma procedur dotyczących zasad hospitalizacji osób ochranianych. Tego samego dnia w Oświęcimiu doszło do wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Już wtedy zastosowano procedury przyjęte sześć godzin wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświęcim. Zderzenie rządowej kolumny z fiatem seicento
Oświęcim. Zderzenie rządowej kolumny z fiatem seicento (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d23asgb

Jak dowiedziało się Radio Zet, zgodnie z nowo przyjętymi zasadami Szydło została przewieziona do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów. Jeszcze szczęść godzin wcześniej z dokumentów wynikało, że w razie wypadku premier powinna trafić szpitala klinicznego MSWiA.

BOR podkreśla, że już w styczniu rozpoczęto przegląd dokumentów dot. hospitalizacji osób ochranianych. Publikacją zarządzenia ws. szpitala, do którego powinna trafić premier, zakończono te działania. Biuro zaznaczyło jednak, że „przedmiotowe instrukcje nie wykluczały innych szpitali do udzielenia pomocy osobom ochranianym”.

Dlaczego wprowadzono zmiany? Dokonano przeglądu dokumentów dotyczących przygotowania i realizacji działań ochronnych i okazało się, że BOR miał nieaktualne plany szpitali i dane kontaktowe pracowników placówek, a także informacje dot. podziału zadań między komórkami BOR.

d23asgb

Podziel się opinią

Share

d23asgb

d23asgb
Więcej tematów