PO prezentuje postulaty. "Kierunek przyszłość"
Politycy Platformy Obywatelskiej ruszają w trasę i pytają Polaków, jakich zmian oczekują od władzy. Na nowej stronie internetowej znalazła się również lista postulatów, które już teraz partia proponuje wyborcom.
Przedstawiciele rządu i ważni politycy PiS zamierzają spędzić wakacje w podróży, by promować wśród Polaków swój sztandarowy program "Polski Ład". Platforma Obywatelska nie chce pozostać w tyle, więc również wysyła swoich przedstawicieli w Polskę. Powstała też strona internetowa, przez którą wyborcy mogą zgłaszać swoje pomysły na zmiany w kraju. Ponadto, znalazły się tam najważniejsze postulaty partii.
Platforma prezentuje postulaty. Cztery obszary
Zaprezentowane na nowej stronie internetowej postulaty zostały podzielone na 4 grupy:
- Pacjent jest najważniejszy
- Polska seniora
- Ratunek dla klimatu
- Wsparcie pracowników i pracodawców
Całość zaprezentowano pod hasłem "Kierunek przyszłość". Pod czterema blokami postulatów partii, znalazła się ankieta w której użytkownicy mogą ułożyć pomysły PO w kolejności od ich zdaniem najważniejszego do najmniej istotnego. W module ankiety znalazło się również miejsce na przedstawienie własnego pomysłu na zmiany w Polsce.
Wśród postulatów dotyczących opieki zdrowotnej znalazło się m.in. bezpłatne badania prenatalne i in vitro oraz obietnica powołania wicepremiera ds. opieki zdrowotnej i spraw społecznych zamiast wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Wśród pomysłów na poprawę warunków życiowych seniorów znalazła się obietnica budowy mieszkań dostosowanych do potrzeb osób starszych i program kształcenia specjalistów z zakresu geriatrii oraz rozwój wyspecjalizowanych centrów medycznych dla seniorów.
"Lewicowa cenzura Trzaskowskiego". Ostre słowa Jakiego
W celu ochrony środowiska, PO chce wprowadzić m.in. kaucję za plastikowe opakowania, niższą akcyzę dla posiadaczy pojazdów o mniejszej emisji spalin oraz ukrócić niekontrolowaną wycinkę drzew poprzez ustanowienie nowych parków narodowych. Przedsiębiorcom i pracownikom zaproponowano m.in.: obowiązkowe konsultacje ustaw, także poselskich, z organizacjami pracodawców i branżowymi, likwidację podatków branżowych przenoszonych na konsumenta i ustanowienie estońskiego podatku CIT w wysokości 15 proc. dla wszystkich przedsiębiorców.