Trwa ładowanie...

Kierowca prezydenta się zagapił? Limuzyna zawisła na betonowym separatorze

We wtorek w Krakowie, prezydencka limuzyna najechała na separator oddzielający jezdnię od torów tramwajowych. Kierowca pojazdu przyznał się do winy.

Share
Kierowca prezydenta się zagapił? Limuzyna zawisła na betonowym separatorze
Źródło: Forum, Fot: Sebastian Grzeszczyszyn
d40qkpt

Według ustaleń dziennikarza RMF FM, kierowca prezydenckiej limuzyny zeznał, że się zagapił, a gdy jechał przez centrum Krakowa, rozpętała się gwałtowna śnieżna burza, co znacznie ograniczyło mu widoczność.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci. To oni podejmą decyzję o karze dla kierowcy. Mężczyźnie grożą punkty karne i mandat.

d40qkpt

Jak powiedział TVN24 świadek kolizji, wszystko odbywało się "dość sprawnie" i trwało maksymalnie 5 minut. W tym czasie ruch na moście był zamknięty, a para prezydencka przesiadła się do drugiego samochodu. Według mężczyzny auto, którym podróżował Andrzej Duda, zostało zabrane przez lawetę. Natomiast SOP informowało, że samochód sam odjechał.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie sprawdza, czy oznakowanie i ustawienie separatorów w tym miejscu było właściwe.

Do kolizji doszło na moście Powstańców Śląskich w centrum Krakowa. Samochód prezydenta najechał na betonowy separator oddzielający torowisko od jezdni i na nim zawisł.

Źródło: rmf24.pl / WP

d40qkpt

Podziel się opinią

Share
d40qkpt
d40qkpt
Więcej tematów