Trwa ładowanie...
d22pzmh

Kierowca karetki z Puszczykowa wybudzony ze śpiączki. Oddycha samodzielnie

Kierowca karetki, który został poszkodowany w wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie (woj. wielkopolskie) został odłączony od respiratora. Jego stan jest jednak nadal ciężki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wypadku zginęło dwóch członków załogi karetki
W wypadku zginęło dwóch członków załogi karetki (East News)
d22pzmh

Do wypadku doszło w środę. Oprócz kierowcy, karetką jechali również 30-letni lekarz i 42-letni ratownik medyczny, którzy ponieśli śmierć na miejscu.

Kierowca ambulansu trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Przeszedł operację, przez kilka dni był w stanie śpiączki farmakologicznej. - Pacjent jest nadal w stanie ciężkim, ale został odłączony od respiratora i oddycha samodzielnie. Nie jest już w stanie śpiączki farmakologicznej, nadal jednak jest pod wpływem środków nasennych. Tym samym nie jest zdolny do pełnienia czynności prawnych - powiedziała PAP Marzena Rutkowska-Kalisz ze szpitala w Puszczykowie.

d22pzmh

W sprawie wypadku trwa postępowanie, prowadzone w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski, śledczy przeprowadzili już większość zaplanowanych czynności, a obecnie analizują zgromadzony materiał. Prokuratura czeka na ostatnią ekspertyzę oraz poprawę stanu zdrowia kierowcy karetki, którego zamierza przesłuchać.

Zobacz także: Wypadek na przejeździe. Nagranie monitoringu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22pzmh

Podziel się opinią

Share

d22pzmh

d22pzmh
Więcej tematów