Trwa ładowanie...
pilne

Kierowca autobusu staranował 19-latkę. Usłyszał zarzuty. Jest trzymiesięczny areszt

Łukasz T., który przejechał 19-letnią kobietę w Katowicach usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Przyznał się częściowo do winy i złożył wyjaśnienia. Wieczorem sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Share
Kierowca autobusu staranował 19-latkę i usłyszał zarzuty. "Częściowo przyznał się do winy"
Kierowca autobusu staranował 19-latkę i usłyszał zarzuty. "Częściowo przyznał się do winy"Źródło: PAP
d3nlz6v

- W dniu dzisiejszym Prokuratura Rejonowa w Katowicach przedstawiła podejrzanemu Łukaszowi T. zarzut zarówno usiłowania zabójstwa dwóch osób, jak i zabójstwa jednej osoby. Przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do przedstawionych zarzutów - poinformowana Monika Łata z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach podczas briefingu prasowego prokuratury w Katowicach.

Katowice. Staranował 19-latkę, bo czuł się zagrożony

Z wyjaśnień kierowcy wynika, że nie miał świadomości, że kogoś potrącił i że ktoś znalazł się pod kołami pojazdu. Jak twierdzi, zamierzał, jak najszybciej pojechać do zajezdni, gdzie czułby się bezpiecznie.

d3nlz6v

- Podejrzany twierdził, że wydawało mu się, że ktoś kopie w drzwi i że te drzwi miały się nawet otworzyć, po czym on je zamknął. Podejrzany twierdził, że grupa tych osób będzie go atakować z prawej i z lewej strony, dlatego podjął ten manewr ruszenia autobusem - relacjonowała Łata.

Poznań demoralizuje dzieci? Prezydent Jacek Jaśkowiak dosadnie o ministrze Czarnku

Prokuratura złożyła do Sadu Rejonowego Katowice Zachód wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka tymczasowego w postaci aresztu. W uzasadnieniu wskazano na ryzyko matactwa i grążącą T. wysoką karę. Sąd przychylił się do wniosku.

Katowice. Kierowca, który staranował 19-latkę miał wcześniej kolizje

Łata poinformowała również, że z policyjnych rejestrów wynika, że mężczyzna miał wcześniej udział w 8 kolizjach, z czego do części z nich doszło, kiedy prowadził autobus.

d3nlz6v

- Będziemy czekać na opinię biegłego w kwestii sposobu, w jaki poruszał się podejrzany autobusem. Oczywiście czekamy na sekcję zwłok, która zostanie wykonana i na jej wyniki. Będą przesłuchiwani jeszcze świadkowie. Czekamy też na opinię toksykologiczną, żeby stwierdzić, czy faktycznie podejrzany był pod wpływem narkotyków, czy jakichś środków psychoaktywnych - powiedziała.

d3nlz6v

Podziel się opinią

Share
d3nlz6v
d3nlz6v
Więcej tematów