Trwa ładowanie...

Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego o śmierci Jana Szyszki

Konwencja w Kielcach wieńczy serię spotkań tematycznych PiS-u. Jarosław Kaczyński rozpoczął swoje przemówienie od złożenia hołdu byłemu ministrowi środowiska Janowi Szyszce. Zaznaczył, że moment jego śmierci "nie jest przypadkowy".

d2slxtx
d2slxtx

- Dzisiaj dzień z jednej strony pełen dobrych wydarzeń, ale mamy też to wydarzenie wyjątkowo smutne. Odszedł nasz stary kolega, towarzysz drogi, odszedł przedwcześnie, w wyjątkowych okolicznościach - powiedział Jarosław Kaczyński, odnosząc się do śmierci Jana Szyszki.

Prezes PiS podczas konwencji w Kielcach zaznaczył, że "majestat śmierci nie pozwala mu dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz". - Oddaliśmy mu już hołd, ale chcę podkreślić, że ponieśliśmy ogromną stratę - dodał.

Jana Szyszkę wspominała również Beata Szydło. - Był człowiekiem zasad i wartości, który ukochał Polskę i te wszystkie polskie sprawy – powiedziała w Kielcach.

d2slxtx

Resztę swojego wystąpienia prezes PiS poświęcił w większości zmianom na polskiej wsi. Kaczyński podkreślił, że PiS jest partią, która ją reprezentuje. - Polskiej wsi trzeba pomóc, ale trzeba też szanować jej tradycje i wartości - zaznaczył.

PiS w Kielcach. Premier Morawiecki mówi o Januszu Wojciechowskim

W Kielcach wystąpił również premier Mateusz Morawiecki. Stwierdził, że strategią PiS dla wsi jest wsparcie, rozwój i równe prawa.

Premier zapewnił, że nowy unijny komisarz ds. rolnictwa, którym zostanie Janusz Wojciechowski, będzie dbał o interesy polskiej wsi, planując długofalowy rozwój w krajach.

- Mamy odpowiedzialność za główną część budżetu w Unii Europejskiej - podkreślił Morawiecki i uznał, że to "asertywna" polityka PiS prowadzi do "skuteczności".

d2slxtx

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uznał, że PiS jest "reprezentantem polskiej wsi". Odniósł się również do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że PiS wygrywa tam, gdzie wyborcy "nie płacą podatków". - Panie prezydencie Komorowski, wieś płaci podatki i łoży swoją ciężką pracą na to, co państwo stanowi - powiedział.

Skrytykował też Jerzego Stuhra za wypowiedź o "chłopach folwarcznych". - Trzeba mieć pychę - zauważył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2slxtx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2slxtx
Więcej tematów