Trwa ładowanie...
d18paih

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Mateusz Morawiecki podaje datę

Premier Mateusz Morawiecki podał prawdopodobną datę wyborów prezydenckich. - Planujemy roboczo koniec czerwca - ogłosił podczas konferencji prasowej. Zdaniem premiera dokładny termin wyborów zależy od "tempa pracy Senatu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie. Premier podaje możliwą datę
Wybory prezydenckie. Premier podaje możliwą datę (PAP)
d18paih

Oficjalnie wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory prezydenckie. Głos w tej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. - Wybory mogą odbyć się w sposób mieszany, korespondencyjny i tradycyjny - stwierdził podczas konferencji prasowej. - Prawdopodobnie odbędą się 28 czerwca, to zależy od tempa pracy Senatu. Planujemy na roboczo koniec czerwca - dodał.

Premier mówił również, że jego zdaniem najlepszym kandydatem na prezydenta jest Andrzej Duda. - Jestem przekonany, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem dla Polski. Mi zależy na prezydencie konstruktywnym, nie prezydencie walki i ideologii, ale takim, który będzie partnerem w naszej strategii walki z koronawirusem - stwierdził Morawiecki.

Według ostatnich sondaży Andrzej Duda odnotował spory spadek poparcia. Z sondażu przeprowadzonego przez Kantar wynika, że na obecnie urzędującego prezydenta zagłosowałoby 39 proc. wyborców. To o 20 punktów procentowych mniej niż w przypadku kwietniowego badania. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z poparciem 18 proc. wyborców, a trzecie Szymon Hołownia z 15 proc.

d18paih

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Marcin Matczak: Wyborów w tym roku może nie być

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18paih

Podziel się opinią

Share

d18paih

d18paih
Więcej tematów