Trwa ładowanie...

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Mateusz Morawiecki przybliżył datę

Już w środę Mateusz Morawiecki przekaże informacje ws. IV etapu luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki. Z kolei w programie "Matura to Bzdura" premier odpowiedział na pytanie o to kiedy dzieci wrócą do szkoły.

Share
Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Mateusz Morawiecki przybliżył datę
Źródło: PAP
d3owcua

Premier Mateusz Morawiecki był gościem wtorkowego odcinka programu "Matura to Bzdura". Szef polskiego rządu pytany był o kwestie związane z edukacją w dobie epidemii koronawirusa.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Mateusz Morawiecki nakreślił datę

Jedno z najważniejszych pytań dotyczyło tego, kiedy dzieci wrócą do szkół i czy będzie to jeszcze w czerwcu. Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, w tej kwestii decyzja jeszcze nie zapadła.

d3owcua

- A czy jeszcze w tym roku, w kolejnym tygodniu wrócimy na te trzy ostatnie tygodnie czerwca, to wraz z ministrem zdrowia, ministrem edukacji narodowej podejmiemy te decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie 10 dni - zapowiedział premier.

Zobacz też: Trzaskowski zyskuje, Duda traci. Jest reakcja z PiS

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Mateusz Morawiecki: Najpóźniej we wrześniu

Polityk dodał jednak, że ma nadzieję na to, że uczniowie do szkoły wrócą nie później niż we wrześniu - czyli w nowym już roku szkolnym 2020/2021.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że od 25 maja rząd umożliwia uczniom najmłodszych klas korzystanie z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w szkołach. Od 1 czerwca nauczyciele będą mogli też prowadzić konsultacje dla uczniów, którzy będą potrzebowali wyjaśnienia przepracowanych w izolacji kwestii lub poprawy swoich ocen.

d3owcua

W czasie programu pojawiło się także pytanie dotyczące przygotowania szkół na ewentualny powrót epidemii koronawirusa. Premier powiedział, że rząd zakłada nawrót epidemii właśnie na jesieni. Zapewnił też, że szkoły będą do tego czasu odpowiednio przygotowane; zarówno w kwestii organizacji zajęć, jak i zaopatrzenia w środki ochrony osobistej.

Premier Mateusz Morawiecki mówił też o tegorocznych maturach i egzaminie ósmoklasistów. Szef rządu podkreślał wielokrotnie, że na okres egzaminów szkoły zostaną przygotowane do przyjęcia tak wielkiej liczby uczniów. Premier wymienił chociażby odpowiedni odstęp pomiędzy zdającymi, a także obowiązek dezynfekcji sal po i przed kolejnym testem. Co ważne, w trakcie egzaminów uczniowie nie będą musieli nosić maseczek ochronnych.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3owcua

Podziel się opinią

Share
d3owcua
d3owcua
Więcej tematów