Trwa ładowanie...
d3q63bx

Matura 2020. Dariusz Piontkowski zdradził, jak będą wyglądały egzaminy

Dariusz Piontkowski podał konkretne wytyczne, jakie będą obowiązywały w trakcie przeprowadzania matur i innych egzaminów. Minister przedstawił też kalendarz składania dokumentów dla ósmoklasistów.
Share
Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówił o przeprowadzaniu egzaminów (zdjęcie ilustracyjne)
Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówił o przeprowadzaniu egzaminów (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP
d3q63bx

Dariusz Piontkowski konferencję prasową poświęcił kalendarzowi matur i innych egzaminów. - Wyniki tegorocznych matur mają być dostarczone do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Ci, poprawiający swoje wyniki, dostaną je znacznie później, bo dopiero 30 września - mówił Piontkowski. - Wyniki z egzaminów zawodowych pojawią się 31 sierpnia - dodał.

Matura 2020. Dariusz Piontkowski podaje konkretne daty egzaminów

Jak zaznaczył Piontkowski, ws. terminów egzaminów do MEN wpłynęło ponad 200 wniosków. - Od 15 czerwca ósmoklasiści mogą składać wnioski do szkół średnich. Ten etap będzie trwał do 10 lipca. W tym czasie szkoły, które wymagają dodatkowych egzaminów, mogą przeprowadzić takie testy między 23 czerwca a 7 lipca - kontynuował szef MEN

d3q63bx

Minister zaznaczył, że przewidziana jest także druga tura składania dokumentów. - Zacznie się 31 lipca. Najpóźniej 12 sierpnia podane zostaną listy osób zakwalifikowanych i tych, którym się nie udało. Zostaną one opublikowane na drzwiach szkół i stronach internetowych - dodał Piontkowski.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Matura 2020. Dariusz Piontkowski o wytycznych na egzaminy

- Później w terminie 7 dni uczniowie muszą dostarczy odpowiednie dokumenty. Po 19 sierpnia zostaną podane ostateczne wyniki. Później będzie czas na odwołania i ich rozpatrywanie - podkreślił szef MEN. - Dyrektorzy mają prawo zdecydować o tym, którzy uczniowie będą mogli zająć miejsca wolne - dodał.

d3q63bx

Dariusz Piontkowski mówi też o wytycznych, według których przygotowane zostaną egzaminy maturalne, zawodowe i egzamin ósmoklasistów. - Na pewno muszą mieć zasłonę ust i nosa. W środku mogą znajdować się w odległości 1,5 metra od siebie. Rozumiemy, że z racji tej odległości zespół nadzorujący może wynosić dwie osoby - tłumaczył minister.

Szef MEN przypomniał, że wszyscy znajdujemy się w etapie wstępnego luzowania obostrzeń. - Od 25 maja mogą ruszyć zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3. Wprowadzamy możliwość konsultacji z maturzystami i uczniami klas ósmych. Wiemy, że mogą potrzebować takiego bezpośredniego kontaktu. Od 1 czerwca te konsultacje będą mogły objąć wszystkich uczniów - podkreślił Piontkowski.

Jak dodał, najnowsze wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej będą dotyczyły wyjazdu na wakacje i zorganizowanego wypoczynku. - Pracujemy nad tym. Mam nadzieję, że będziemy mogli to przedstawić w najbliższym czasie. Wydaje mi się, że taki wypoczynek będzie możliwy do zorganizowania - zaznaczył Piontkowski.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3q63bx

Podziel się opinią

Share
d3q63bx
d3q63bx
Więcej tematów