Trwa ładowanie...
d198d2n

Kiedy dzieci wrócą do szkoły i skończy się nauka zdalna?

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej podał konkretną datę do kiedy dzieci pozostaną w domach. Z kolei Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek ma nadzieję, że obostrzenia przyniosą skutek i po nowym roku szkoły zapełnią się uczniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy dzieci wrócą do szkoły?
Kiedy dzieci wrócą do szkoły? (Pixabay, Fot: bairli1)
d198d2n

Uczniowie na naukę zdalną w czasie drugiej fali pandemii koronawirusa przechodzili stopniowo. W pierwszej kolejności na naukę zdalną przeszła młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Kolejno do tej grupy dołączyli uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. Od 9 listopada natomiast nauką zdalną objęte są również dzieci w klasach 1-3.

Początkowo obostrzenia dotyczące edukacji, które weszły w życie od 7 listopada i miały potrwać, do 29 listopada się przedłużyły. Powrót dzieci do szkół po tym terminie został zmieniony. W sobotę, 21 listopada podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzieci będą uczyć się zdalnie do Świąt Bożego Narodzenia. To jednak jeszcze nie wszystko.

Od 4 do 17 stycznia będzie przerwa w nauce dla uczniów ze wszystkich województw. Zastąpi ona tradycyjne ferie zimowe. Oznacza to, że dzieci prawdopodobnie wrócą do szkół po 17 stycznia.

d198d2n

Dariusz Piontkowski o organizacji studniówek. Były minister komentuje, jak mogą wyglądać

Minister Czarnek o edukacji zdalnej

- Nauka zdalna jest koniecznością, pojawiła się na masową skalę, bo nie ma innego wyjścia - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do strategii walki z koronawirusem podczas VI Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości, które zorganizowano online.

d198d2n

Przemysław Czarnek powiedział również, że "pewne elementy nauki zdalnej są dobre dla uczniów, studentów i nauczycieli, ale wynika to tylko z faktu, że jest taka konieczność".

Plan "100 dni solidarności"

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania na najbliższe 100 dni. To tzw. plan "100 dni solidarności", który zostanie podzielony na dwa etapy:

  • etap odpowiedzialności - rozpocznie się 28 listopada i potrwa aż do 27 grudnia.
  • etap stabilizacji - rozpocznie się 28 grudnia, ale o tym, co będzie się w nim działo, zależy od średniej tygodniowej liczby zakażeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d198d2n

Podziel się opinią

Share
d198d2n
d198d2n
Więcej tematów