Trwa ładowanie...

Policja unieważniła przetarg. Chce zdalnej inwigilacji

Fiaskiem zakończyła się kolejna próba zakupu oprogramowania informatyki śledczej dla Komendy Głównej Policji. Schody pojawiły się już na etapie przetargu, który nie pierwszy raz został unieważniony. Cała transakcja od początku budzi kontrowersje ze względu na zdalny dostęp do urządzeń mobilnych, który chce uzyskać policja.

Policja. Zdjęcie ilustracyjnePolicja. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: Facebook, KOmenda Stołeczna Policji
d2nqyfn
d2nqyfn

Przetarg warty 1,8 mln zł został anulowany przez policję. Jak poinformował RMF24, przyczyny unieważnienia leżały po stronie firm składających swoje oferty. Oferenci mieli złożyć dokumenty w sposób nieprawidłowy.

Zabrakło ważnych danych

Według informacji przekazanych przez policję, oferenci nie umieścili w swoich ofertach istotnych i wymaganych w warunkach przetargu informacji. Zabrakło bowiem takich danych, jak nazwa, wersja i producent oferowanego oprogramowania.

Wśród oferentów biorących udział w przetargu obecna była m.in. firma, która regularnie dostarcza różnego rodzaju oprogramowania polskiej policji. Tym bardziej dziwi fakt, że nie spełniono w złożonej ofercie formalnych wymogów.

d2nqyfn

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Pędził przez miasto 153 km/h. Twierdził, że to niemożliwe

Nie podjęto jeszcze oficjalnej decyzji, co dalej stanie się z przetargiem.

Przetarg, który wzbudza kontrowersje

Przetarg na oprogramowanie sprzętu śledczego dla KGP od początku wzbudza bardzo duże kontrowersje. Wszystko przez możliwości, do których dąży policja. Jedno z narzędzi śledczych ma bowiem zezwalać na zdalną akwizycję danych pochodzących z urządzeń mobilnych.

Policja jednak uspokaja, że ewentualny dostęp zdalny nie będzie możliwy bez wcześniejszego posiadania hasła dostępu i podpięcia urządzenia pod odpowiednie oprogramowanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nqyfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqyfn
Więcej tematów