WP

Kempa o pomocy humanitarnej: "musimy oddać to, co sami otrzymywaliśmy"

Podczas swojej pierwszej wizyty w charakterze ministra ds. międzynarodowej pomocy humanitarnej Beata Kempa odwiedziła stolicę Jordanii, Amman. Polityk mówiła o efektywności i nowych metodach niesienia pomocy humanitarnej, a także swoich najbliższych planach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Kempa wyruszyła na pierwszą wizytę jako minister ds. międzynarodowej pomocy humanitarnej
Beata Kempa wyruszyła na pierwszą wizytę jako minister ds. międzynarodowej pomocy humanitarnej (Łukasz Mężyk)
WP

Beata Kempa twierdzi również, że pomoc humanitarna ma obecnie charakter zbyt ogólnikowy, a jej urząd istnieje właśnie po to, by znaleźć konkretne rozwiązania. Polityk zapowiada, że niebawem przedstawi praktyczne rozwiązanie, które zostało opracowane przy okazji pomocy kalekiej dziewczynki z Turcji.

- Dziewczynka, która nie miała żadnych dokumentów, wymagała pilnego wyposażenia w protezy. I okazało się, że znalazł się sposób, który nie jest tani, żeby jej bardzo skutecznie pomóc. Pokażemy wkrótce film na ten temat i pokażemy tę metodę - mówi Kempa.
Poltyk zdradza również, że miejscem jej kolejnej wizyty będzie Grecja. Wybór padł akurat na ten kraj, gdyż właśnie tam schronienie znalazło wielu uchodźców z terenów ogarniętych międzynarodowymi niepokojami.

Zobacz też: Beata Kempa leci do Jordanii. "Mamy ambicję rozwinąć pomoc dla uchodźców"

WP

Kempa zauważyła również, że Polska ma historyczny obowiązek, związany z niesieniem pomocy humanitarnej, bo przed 1989 rokiem sama korzystała z różnych jej form.

Podczas czterodniowej wizyty Beata Kempa odwiedzi m.in. dwa największe obozy dla uchodźców z ogarniętej konfliktem Syrii - Zaatari i Azraq. W niedzielę minister ds. międzynarodowej pomocy humanitarnej spotka się z ambasadorem Unii Europejskiej w Jordanii, dyrektorem biura UNICEF w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, reprezentującym UNICEF w Jordanii oraz swoim lokalnym odpowiednikiem - ministrem ds. planowania i współpracy międzynarodowej Jordanii.

Polub WP Wiadomości
WP
WP