Trwa ładowanie...

Kędzierzyn-Koźle. Pożar w kamienicy, ogromne straty

Kędzierzyn-Koźle. Zawaliła się częściowo kamienica, stan budynku jest katastrofalny. Zakończono akcję ratowniczą, nikogo nie znaleziono pod gruzami.

Share
Kędzierzyn-Koźle. Pożar w kamienicy, ogromne straty
Źródło: PAP
dt7in16

Do wybuchu w kamienicy przy ul. Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu doszło ok. godz. 19. Runął strop między pierwszą a drugą kondygnacją budynku, oderwała się też tylna ściana kamienicy. Pozostałe kondygnacje są niestabilne. W budynku wybuchł pożar.

Kędzierzyn-Koźle. Dwie osoby ranne

Dwie osoby są ranne. Jedna z nich jest w ciężkim stanie.

dt7in16

Na miejscu jest ponad stu strażaków. Około godz. 1 w nocy ogień udało się wstępnie opanować. Próbowano przeszukać budynek z psem, ale akcja musiała zostać przerwana ze względu na zagrożenie.

Po południu zakończono akcję ratowniczą. Na konferencji prasowej komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i wojewody opolski podano, że w budynku nikogo więcej nie znaleziono.

Kędzierzyn-Koźle. Świadkowie

Jeden ze świadków zdarzenia opowiadał w TVN24, że udało mu się przejść na drugie piętro w kamienicy. - Była tam starsza pani, pomogłem jej wyjść. Wskoczyłem z powrotem, żeby zobaczyć, czy ktoś tam jeszcze jest, ale jedno mieszkanie było tak zawalone, że nie mogłem wejść - powiedział.

dt7in16

Wszyscy świadkowie opowiadają, że usłyszeli wielki huk, a z okien wyleciały szyby. Jeden powiedział, że w tym momencie akurat wchodził do klatki, gdy z sąsiedniej kamienicy z klatki wyrwało drzwi.

Ewakuowano mieszkańców sąsiedniego budynku.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt7in16

Podziel się opinią

Share
dt7in16
dt7in16
Więcej tematów