Trwa ładowanie...

KE odpiera zarzuty o brak obiektywizmu wobec Polski

Komisja Europejska jest politycznie bezstronna w sprawie praworządności w krajach UE - oświadczył rzecznik KE Margaritis Schinas, odpowiadając na zarzuty o brak obiektywizmu w sprawie kryzysu wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Podkreślił, że wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans, który prowadzi dialog z Polską, ma pełne poparcie szefa Komisji Jean-Claude'a Junckera i całej Komisji.

Share
KE odpiera zarzuty o brak obiektywizmu wobec Polski
Źródło: securityconference.de
d21vj42

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformuje w środę pozostałych komisarzy o odpowiedzi polskich władz na zalecenia w sprawie praworządności - zapowiedział rzecznik KE.

Rzecznik zapowiedział, że Komisja uważnie przeanalizuje odpowiedź z Warszawy. W środę nie zapadną żadne decyzje.

d21vj42

- Komisja jest politycznym daltonistą, gdy chodzi o rządy prawa. Jeżeli praworządność w którymkolwiek kraju członkowskim jest podawana w wątpliwość, to jest to problem dla wszystkich państw UE. Taka jest natura bycia częścią UE - powiedział Schinas.

Odpowiedź polskiego rządu na zalecenia z 21 grudnia 2016 roku dotyczące kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego została przesłana do KE w poniedziałek. W oświadczeniu MSZ w tej sprawie nawiązano m.in. do wypowiedzi Timmermansa podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

"Ostatnie wypowiedzi Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, w których nawołuje on inne państwa członkowskie do stworzenia wspólnego frontu z Komisją Europejską przeciwko Polsce, są jaskrawym przykładem pogwałcenia tych reguł. Strona polska odczytuje działania i wypowiedzi Fransa Timmermansa jako motywowane politycznie i służące napiętnowaniu jednego z państw członkowskich. Apelujemy do Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej o zaprzestanie takich działań" - oświadczyło MSZ.

d21vj42

Podziel się opinią

Share
d21vj42
d21vj42
Więcej tematów