Trwa ładowanie...
d305u2f

Kazik Staszewski i afera wokół jego piosenki trafili na łamy światowych mediów. O sprawie napisała agencja Bloomberg

Kazik Staszewski i afera w Trójce to temat, którym zainteresowały się również światowe media. W poniedziałek artykuł w tej sprawie opublikowała agencja prasowa Bloomberg. Łączy ona tę aferę z sytuacją polityczną w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazik i i afera Trójki trafili na łamy światowych mediów. O sprawie napisała w poniedziałek agencja Bloomberg
Kazik i i afera Trójki trafili na łamy światowych mediów. O sprawie napisała w poniedziałek agencja Bloomberg (East News)
d305u2f

Kazik i Trójka. Agencja Bloomberg donosi o aferze wokół radiowej listy przebojów

Agencja prasowa Bloomberg szczegółowo relacjonuje konflikt, który wybuchł wokół listy przebojów Trójki i odejściu Marka Niedzwieckiego. Swój artykuł w tej sprawie zatytułowała "Polskie Radio publiczne stawia czoła bojkotowi po cenzurze piosenki politycznej". Opisuje w nim wydarzenia, które nastąpiły w tej sprawie od minionego piątku. Bloomberg pisze, że Trójka ocenzurowała piosenkę "podstarzałego punk-rockowca" Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" wyśmiewającą przywódcę politycznego kraju Jarosława Kaczyńskiego. Cenzura ta stała się powodem do wezwań do bojkotów stacji i porównywania tej sytuacji z represjami z czasów komunizmu.

Dalej agencja pisze, że Polskie Radio usunęła z internetu listę przebojów, oskarżając o manipulacje przy zestawieniu najlepszych piosenek prowadzącego listę Marka Niedźwieckiego. Dziennikarz ten po 35 latach pracy w proteście odszedł z radiowej Trójki. W rezultacie niektórzy z "największych artystów" w Polsce wzywali do bojkotu Trójki, podczas gdy przedstawiciele partii rządzącej krytykowali piosenkarza i odrzucali sugestie, że publiczne radio tłumi krytykę władzy. Bloomberg twierdzi, że Kazik Staszewski nie chciał skomentować tej sprawy, a w poniedziałek liczba wyświetleń jego piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" osiągnęła 5 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

d305u2f

Kazik i Trójka. Bloomberg łączy to z sytuacją polityczną w Polsce

Bloomberg łączy w swoim tekście aferę wokół Trójki z sytuacją polityczną w Polsce. Pisze o tym, że w kwietniu br. ambasador Stanów Zjednoczonych w naszym kraju Georgette Mosbacher broniła telewizji TVN, należącej do amerykańskiej firmy Discovery, przed atakami mediów publicznych. Wspomina też o spadającej pozycji Polski w rankingu wolności mediów w raporcie organizacji "Reporterów bez granic", a także o interwencjach Unii Europejskiej w sprawie upolityczniania polskich sądów.

Kazik i Trójka. W innych krajach też piszą

O sprawie Kazika i jego piosenki, a także aferze jaką to wywołało pisała również prawa niemiecka a nawet belgijska. W W belgijskim dzienniku "La Libre" czytamy, że Trójka była wcześniej wyznacznikiem jakości dziennikarskiej w Polsce, wspomina o krytycznej wypowiedzi wicepremier Jadwigi Emilewicz o władzach Programu 3 Polskiego Radia. Z kolei niemiecki "Der Tagesspiegel" donosi o znacznym spadku liczby słuchaczy Trójki od momentu, kiedy do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość. O piosence "Twój ból jest lepszy niż mój" natomiast pisze, że stanowi ona zagrożenie dla tej partii. Wspomina też o odejściu Marka Niedźwieckiego i Kaziku Staszewskim, o którym pisze jako o kultowym polskim artyście "który zasłynął jako buntownik przeciwko reżimowi komunistycznemu".

d305u2f

Zobacz wideo: Cezary Tomczyk o badaniach PO: Rafał Trzaskowski może wygrać z Andrzejem Dudą w II turze

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d305u2f

Podziel się opinią

Share

d305u2f

d305u2f
Więcej tematów