Trwa ładowanie...
d3cvgi1
kazik

Kazik: "Czuję się wolnym człowiekiem". Muzyk wspomina o aferze Trójki

Kazik wypowiedział się w sprawie afery z cenzurą w Trójce. Od tygodnia unieważnienie "Listy Przebojów Trójki", na której utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" znalazł się na pierwszym miejscu, jest szeroko komentowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazik Staszewski udzielił wywiadu, w którym opowiada, jak powstał utwór "Twój ból jest lepszy niż mój"
Kazik Staszewski udzielił wywiadu, w którym opowiada, jak powstał utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" (Getty Images)
d3cvgi1

Cenzura utworu Kazika w Trójce

Tydzień temu (15 maja) piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" tak szybko jak pojawiła się na "Liście Przebojów Trójki", tak szybko z niej zniknęła. Lista przebojów, na której pierwsze miejsce zajął utwór nawiązujący do wizyty Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS na cmentarzu w czasie, gdy było to zakazane z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem, została unieważniona. Prowadzący audycję Marek Niedźwiedzki odszedł z Trójki, podobnie jak wiele innych osób.

Cenzura, która w przypadku piosenki Kazika miała miejsce w Trójce, wywołała prawdziwą burzę, a decyzja władz Programu Trzeciego Polskiego Radia była i jest nadal szeroko komentowana.

d3cvgi1

Kazik powiedział dlaczego nagrał taki utwór

Na temat afery Trójki postanowił w końcu wypowiedzieć się Kazik Staszewski. W radiu RMF FM opowiedział, jak powstał utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który znalazł się na płycie "Zaraza". Mówiąc o nowej płycie, Kazik wspomniał, że wszystkie teksty na niej są aktualne. Tak też było w kwestii wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu. "Myślę, że niezależnie od opcji politycznej każdy odczuł gruby nietakt w tym zachowaniu. Musiałem o tym napisać piosenkę. To jest piosenka o równości wobec prawa" - powiedział Kazik w RMF FM.

Kazik: "Nie czuję się ofiarą czegokolwiek"

Prowadzący wywiad dla RMF FM Robert Mazurek zapytał Kazika, czy ten czuje, że jego wolność została ograniczona. Artysta zdecydowanie zaprzeczył. "Przestań. Ja się czuję nadal wolnym człowiekiem. Nie czuję się ofiarą czegokolwiek. Bardzo dziękuję za całe poparcie, jakie dostałem, ale szczerze mówiąc, nie potrzebuję go" - powiedział Kazik

d3cvgi1

Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

d3cvgi1

Podziel się opinią

Share
d3cvgi1
d3cvgi1