Trwa ładowanie...
22-12-2009 18:21

Każdy mógł zobaczyć kradzież napisu z Auschwitz online

Na słynny napis "Arbeit macht frei" skierowana jest kamera internetowa. Obraz jest dostępny na oficjalnej stronie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Moment kradzieży mógł więc obejrzeć każdy internauta.

Każdy mógł zobaczyć kradzież napisu z Auschwitz onlineŹródło: Miejsce Pamięci i Muzeum AAuschwitz-Birkenau
d1t4djx
d1t4djx

Moment kradzieży nie został przez nikogo zarejestrowany. Początkowo prokuratura zakładała, że przestępcy byli przygotowani do odkręcenia napisu; dopiero po złożeniu zeznań przez podejrzanych okazało się, że nie dysponowali nawet podstawowym sprzętem i musieli jechać do sklepu.

Przestępcy przyjechali na miejsce w czwartek 17 grudnia ok. godz. 18:00. Ok. godz. 20:30-21:00 po raz pierwszy usiłowali dokonać kradzieży. Następnie powrócili na teren obozu. Ok. godz. 24:00-1:00 odkręcili napis z jednej strony, z drugiej urwali. Tego momentu nie zauważyła ani ochrona obiektu, ani - przez internetową kamerę - nikt z internautów. Policję zaalarmowano dopiero w piątek ok. godz. 5:00.

Niestety kamera, która monitoruje bramę, nie zapisuje obrazu, przekazuje go tylko do sieci. Szanse na to, że ktoś w nocy oglądał transmisję z kamery internetowej muzeum w Auschwitz i zrobił zrzut ekranu były bardzo niewielkie.

Obraz z kamery internetowej jest zresztą kiepskiej jakości, a miejsce - słabo oświetlone. Widać tylko zarysy bramy i szlaban.

Tu zobaczysz bramę b. obozu Auschwitz I.

d1t4djx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t4djx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj