Trwa ładowanie...
d25grwv

Kazachstan: uchwalono ustawę o chemicznej kastracji pedofilów

Kazachstan na początku tego roku wprowadził ustawę o kastracji chemicznej osób, które dopuściły się przestępstw seksualnych na dzieciach. Ogłoszono, że pierwszy przestępca został już skazany na podanie zastrzyku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazachstan: uchwalono ustawę o chemicznej kastracji pedofilów
Kazachstan: uchwalono ustawę o chemicznej kastracji pedofilów (iStock.com)
d25grwv

W marcu 2018 roku kazaskie władze uchwaliły ustawę "O wprowadzeniu zmian i uzupełnień do niektórych aktów prawnych Republiki Kazachstanu w zakresie ochrony praw dziecka". To właśnie tam pojawił się zapis o chemicznej kastracji za przestępstwa przeciwko nietykalności cielesnej dzieci. Władze Kazachstanu poinformowały, że na kastrację chemiczną został już skazany mężczyzna z Turkiestanu w południowej części kraju. Dopuścił się on ataku seksualnego na dziecko w kwietniu 2016 roku.

Kastracja chemiczna karą za przestępstwa seksualne na dzieciach

Kastracja chemiczna ma charakter jednorazowego zastrzyku. W większości przypadków jest to zabieg odwracalny i pozostawia narządy wewnętrzne nienaruszone. Podawany cyproteron ma obniżyć u mężczyzn popęd seksualny.

Obecnie władze Kazachstanu przeznaczyły około 26 tysięcy dolarów na przeprowadzenie około 2 tysięcy zastrzyków dla mężczyzn, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych na dzieciach.

d25grwv

Podziel się opinią

Share

d25grwv

d25grwv
Więcej tematów