Trwa ładowanie...
dr8ic0b

Katastrofa tureckiego samolotu. Znaleziono ciała wszystkich 11 ofiar

Jak podał rzecznik irańskich służb medycznych Mojtaba Kaledi, samolot uderzył w górę w okolicy oddalonego od Teheranu o około 370 km. miasta Szahr-e Kord, po czym stanął w płomieniach. Pierwsi na miejscu katastrofy byli okoliczni mieszkańcy, którzy znaleźli spalone ciała ofiar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsi na miejscu katastrofy byli okoliczni mieszkańcy
Pierwsi na miejscu katastrofy byli okoliczni mieszkańcy (PAP, Fot: PAP)
dr8ic0b

Na pokładzie rozbitego samolotu znajdowało się osiem pasażerek i trzech członków załogi: stewardessa i dwie pilotki. Maszyna wystartowała w Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Samolot miał wylądować w Stambule - poinformował Główny Urząd Lotnictwa Cywilnego w ZEA.

Turecka agencja prasowa Dogan poinformowała, że rozbity samolot to Bombardier CL604 należące do firmy Basaran Holding. Na pokładzie była córka właściciela firmy, 28-letnia Mina Basaran. Razem z koleżankami świętowała w Dubaju wieczór panieński - niebawem miała wyjść za mąż, podaje gazeta.pl.

Na miejsce katastrofy pierwsi dotarli okoliczni mieszkańcy. Jak poinformował Kaledi, znaleziono spalone ciała. - Do identyfikacji zwłok konieczne będzie przeprowadzenie badań DNA - zapowiedział rzecznik służb ratowniczych. Okoliczni mieszkańcy utrzymują, że przed katastrofą widzieli wydobywający się ogień z silnika przelatującego samolotu.

dr8ic0b

Zobacz także: Koniec z piciem alkoholu "pod chmurką"

Służby odnalazły także czarną skrzynkę. Śledczy liczą, że dzięki niej ustalą przyczyny katastrofy.

Źródło: gazeta.pl / Instagram

dr8ic0b

Podziel się opinią

Share
dr8ic0b
dr8ic0b
Więcej tematów