Trwa ładowanie...

Katastrofa Titana. Wiedzieli, że idą na dno. Jest dowód

W wyniku katastrofy Titana na dnie Atlantyku zginęło pięć osób. Eksperci ujawniają coraz więcej niepokojących informacji dotyczących tego, co działo się na pokładzie. Były doradca OceanGate Rob McCallum również przerwał milczenie.

Katastrofa Titana. Wiedzieli, że idą na dno. Jest dowódKatastrofa Titana. Wiedzieli, że idą na dno. Jest dowódŹródło: East News, fot: HANDOUT
d5bek5k
d5bek5k

Były ekspert i doradca firmy OceanGate udzielił wywiadu gazecie "The New Yorker". Rob McCallum wyznał w nim, że niedługo przed zniknięciem Titana z radarów, próbowano wynurzyć łódź na powierzchnię.

- Łódź zrzuciła balast i próbowała przerwać opadanie na dno - wyznał McCallum w rozmowie z amerykańską gazetą.

Były doradca OceanGate przekazał, że krótko po tym utracono kontakt z załogą małej łodzi. McCallum jest pewien, że pasażerowie Titana musieli zdawać sobie sprawę z tego, że akcja zanurzania nie przebiega prawidłowo i dzieje się coś złego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tego wcześniej nie było. Pierwszy cyfrowy skan Titanica w historii

Ekspert ujawnia, co działo się na pokładzie Titana. "Łódź zrzuciła balast"

- Raport, który otrzymałem natychmiast po zdarzeniu, na długo przed tym, jak uznano łódź za zaginioną, mówił o tym, że Titan schodził na głębokość 3,5 tys. metrów - poinformował McCallum, który jest współzałożycielem firmy EYOS Expeditions zajmującej się wyprawami morskimi.

d5bek5k

"The New Yorker" opublikował również fragment treści maila, który ówczesny dyrektor operacji morskich napisał do jednego ze współpracowników z OceanGate. David Lochridge przyznał tam, że bał się "innowacyjnego" podejścia szefa firmy Stocktona Rusha. Czuł, że może doprowadzić to do jego śmierci.

Czytaj również:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5bek5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5bek5k
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj