Trwa ładowanie...

Katastrofa humanitarna w Aleppo. Francja chce "natychmiastowego" posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ

• Francja żąda natychmiastowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ
• Sprawa dotyczy ogarniętego katastrofą humanitarną syryjskiego Aleppo
• Opozycja zarzuca reżimowi el-Asada i Rosji wyniszczanie ludności miasta

Share
Katastrofa humanitarna w Aleppo. Francja chce "natychmiastowego" posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ
Źródło: PAP/EPA, Fot: SANA
d2uktl6

Inicjatorem spotkania jest minister spraw zagranicznych Jean-Marc Ayrault, który zaapelował o zaprzestanie działań wojennych w celu umożliwienia udzielenia pomocy humanitarnej jego mieszkańcom.

Według francuskich źródeł dyplomatycznych, we wtorek Ayrault wraz ze swoim niemieckim odpowiednikiem Frankiem-Waterem Steinmeierem mają rozmawiać o tej kwestii z rosyjskim szefem MSZ, Siergiejem Ławrowem.

d2uktl6

Aleppo, miasto zamieszkane przez ponad ćwierć miliona osób, jest od trzech miesięcy oblężone przez siły reżimu Baszara el-Asada, który jest dodatkowo wspierany przez Rosję. Zdaniem opozycji, celem połączonych sił rządowych i rosyjskich jest całkowite wyniszczenie ludności zamieszkałej w rejonach opanowanych przez opozycyjnych względem rządu rebeliantów. Z tego względu odcinane są m.in. drogi zaopatrzenia w żywność i bombardowania.

Wczoraj połączonym siłom reżimu syryjskiego i Rosji udało się odbić strategiczną dzielnicę Sachur we wschodnim Aleppo. Jest to największe zwycięstwo sił prezydenta Baszara el-Asada od wybuchu powstania przeciwko niemu w 2011 roku.

Magdalena Wojnarowska

d2uktl6

Podziel się opinią

Share
d2uktl6
d2uktl6
Więcej tematów