Trwa ładowanie...
d3vocfp

Katarzyna Lubnauer: najgorsze co może zrobić Ryszard Petru to prowadzić politykę równoległą

- Ryszard Petru "mędrcem". Nie wiem skąd to się wzięło, to przekłamanie – tak nowa przewodnicząca Nowoczesnej skomentowała doniesienia, że Ryszard Petru jej doradza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że koalicja partii opozycyjnych musi być podmiotowa
Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że koalicja partii opozycyjnych musi być podmiotowa (WP.PL)
d3vocfp

- Obiecałam, że z przewodniczących regionów będę chciała stworzyć radę polityczną, czyli ciało doradcze, które pozwoli poznać nastroje w partii i społeczeństwie – mówiła w Radiu ZET Katarzyna Lubnauer.

Jak oceniła szefowa Nowoczesnej, najgorszą możliwą rzeczą, jaka mógłby zrobić teraz Ryszard Petru byłoby prowadzenie równoległej polityki. - Ani nie budowałoby to jego, ani Nowoczesnej – stwierdziła.

Po przegranych wyborach nie doszło jeszcze do spotkania Katarzyny Lubnauer z Ryszardem Petru, ale jest ono zaplanowane. Przewodnicząca partii tłumacząc, dlaczego jeszcze do odbyła się taka rozmowa, stwierdziła, że w takich sprawach emocje nie są dobrymi doradcami. - Umówiliśmy się z Ryszardem Petru, że spotkamy się po jego powrocie z Amsterdamu. Był tam w związku z kongresem ALDE. Dostał moje pełnomocnictwo, by reprezentować Nowoczesną – dodała.

d3vocfp

Katarzyna Lubnauer pytana w Radiu ZET o przyszłość partii i koalicję opozycji przyznała, że jest umówiona na wtorek z Grzegorzem Schetyną. Według niej, to właśnie na liderze PO spoczywa największa odpowiedzialność za zjednoczenie opozycji.

- Koalicja powinna być jak najszersza i podmiotowa z zachowaniem swoich tożsamości i różnić. Jeśli partie w koalicji będą się zlewać to elektorat nie pójdzie na wybory – oceniła. Katarzyna Lubnauer dodała, że taka koalicja musi mieć siłę porównywalną z siłą PiS-u. A przewagą partii Jarosława Kaczyńskiego jest to, że ma zdecydowanie bardziej zmobilizowany elektorat niż opozycja.

d3vocfp

Podziel się opinią

Share
d3vocfp
d3vocfp
Więcej tematów