Trwa ładowanie...

Katalońscy politycy w opałach. "To powód nagłej zawziętości separatystów"

- Jedną z przyczyn szybszego rozwoju Katalonii jest to, że przez lata unikali podatków robiąc interesy poprzez graniczącą z Katalonia Republikę Andory - napisał na swoim koncie na Facebooku Janusz Korwin-Mikke.

Katalońscy politycy w opałach. "To powód nagłej zawziętości separatystów"Źródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA
d2xom02
d2xom02

- (To) najbardziej prawdopodobny powód nagłej zawziętości separatystów katalońskich - zaczął lider partii Wolność. - Tymczasem rząd Królestwa postanowił od nowego roku wziąć pod lupę te interesy, grożąc wysoką odpowiedzialnością karną... - zakończył Korwin-Mikke.

Od 2018 roku Andora będzie zobowiązana do ujawnienia kont bankowych należących do obywateli Unii Europejskiej. Nieoficjalnie, to rozwiązanie jest nie na rękę polityków katalońskich.

Regionalny rząd Katalonii, który został rozwiązany w piątek dekretem hiszpańskiego rządu, nie uważa się za zdymisjonowany. - Politycy zamierzają działać nadal - pisze hiszpańska agencja EFE, powołując się na źródła związane z rządem w Barcelonie.

Członkowie zdymisjonowanego katalońskiego rządu nie zamierzają podporządkować się decyzji Madrytu i chcą zrealizować postanowienia uchwały w sprawie niepodległości Katalonii.

d2xom02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xom02
Więcej tematów