Trwa ładowanie...
d1ma7mi

Kary finansowe dla posłów będą jeszcze bardziej dotkliwe. Zwłaszcza dla "recydywistów"

Jak informuje poseł Nowoczesnej Sławomir Nitras, wprowadzono zmiany w regulaminie Sejmu. Zaostrzeniu uległy kary dla posłów zakłócających porządek obrad i naruszających powagę parlamentu. Nitras twierdzi, że poprawki weszły niespodziewanie - w nocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrowersje budzi tryb wprowadzania zmian do regulaminu Sejmu
Kontrowersje budzi tryb wprowadzania zmian do regulaminu Sejmu (PAP)
d1ma7mi

"W cieniu ustawy o Sądzie Najwyższym w nocy Marek Kuchciński wrzucił poprawki do regulaminu Sejmu. W przypadku nakładania drugiej kary na posła jej długość rośnie z 3 miesięcy odebrania 1/2 pensji do 9 miesięcy odebrania tejże. Dodatkowo zakaz zasiadania w prezydium komisji sejmowej. Obowiązuje od dzisiaj" - czytamy na Twitterze Nitrasa.

Sławomir Nitras z pewnością jest jednym z posłów, którzy powinni być najbardziej zainteresowani nowymi przepisami. W czerwcu Prezydium Sejmu nałożyło na niego karę 3 miesięcy obniżenia wynagrodzenia poselskiego. Poseł miał 32-krotnie przerwać wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Na początku lipca został natomiast ukarany zakazem wyjazdu do Berlina na Zgromadzenie Parlamentarne Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

d1ma7mi

Poseł Nitras złożył w tej sprawie pozew przeciwko marszałkowi Kuchcińskiemu i Kancelarii Sejmu. Domaga się w "zwrotu bezpodstawnie obniżonego uposażenia poselskiego" w kwocie 32,567 zł wraz z odsetkami oraz odszkodowania w wysokości 10,000 zł za "dyskryminację" ze strony parlamentarnych organów.

Zobacz także: Małgorzata Wassermann: "Nie jestem przywiązana do ław sejmowych"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ma7mi

Podziel się opinią

Share

d1ma7mi

d1ma7mi
Więcej tematów