Trwa ładowanie...

Kary dla uczniów za protest ws. gimnazjów

Uczniom ze szkoły w Komprachcicach, którzy uczestniczyli w proteście ws. likwidacji gimnazjów grozi obniżenie oceny z zachowania. We wtorek na lekcjach w tej szkole na Opolszczyźnie nie było ponad połowy uczniów.

Share
Kary dla uczniów za protest ws. gimnazjów
Źródło: Fotolia
d2kwxr1

Dzieci na zajęcia nie wysłali w proteście rodzice przeciwni likwidacji gimnazjów. - To była spontaniczna i jednodniowa akcja rodziców. Szkoła w żaden sposób nie namawiała nikogo do udziału w tym proteście - powiedziała PAP dyrektor gimnazjum w Komprachcicach Bogumiła Sawaryn.

Dodała, że nieusprawiedliwiona nieobecność będzie traktowana jak wagary.

d2kwxr1

Tymczasem opolski kurator oświaty zapowiedział kontrolę w szkole, która ma wyjaśnić, czy we właściwy sposób realizowano tam przepisy o obowiązku szkolnym. Prawo wskazuje bowiem dyrektora szkoły jako osobę, która kontroluje wypełnianie tego obowiązku przez rodziców.

Gimnazjum w Komprachcicach było jedyną w województwie opolskim szkołą, w której we wtorek przeprowadzono akcję protestacyjną przeciwko reformie oświaty zakładającej likwidację gimnazjów i powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej oraz czteroletnich liceów.

d2kwxr1

Podziel się opinią

Share
d2kwxr1
d2kwxr1
Więcej tematów